Organizacijos išorinių galimybių ir pavojų analizė


Savo profesinės veiklos organizacijos išorinių galimybių ir pavojų analizė. Įvadinė dalis. Organizacinis valdymas. Organizacijos verslo aplinka. Išorinė aplinka. Vidinė aplinka. Pavojų ir galimybių analizė. Analitinė dalis. Šaltiniai.

Šiame referate aš diskutuosiu išorinių galimybių ir pavojų grėsmes profesinės organizacijos veikloje. Priežastis kodėl nusprendžiau rašyti šia tema būtu ta, kad šiais laikais išsaugoti sėkmingą organizacijos veiklą yra išties sūdėtinga. Nagrinėsiu ir aptarsiu štai šias temas:

Kokios išorinės galimybės pagerintų organizacijos veiklą?

Kokie išoriniai pavojai gresia organizacijos veiklai ir kaip jų išvengti?

Organizacijos, siekdamos sėkmės, turi sugebėti nuolat atsižvelgti į besikeičiančią aplinką. Jos turi numatyti išorinių veiksnių poveikį ir užimti tokią poziciją, kad išvengti grėsmių, susijusių su nepageidaujamomis permainomis ir įgauti pranašumą palankių galimybių dėka. Todėl šio etapo metu įmonei reikia kompleksiškai pažvelgti į verslo aplinką: išanalizuoti veiksnius, kurie kuria galimybių ir grėsmių, su kuriomis susiduria organizacija, pagrindą. Išorinę aplinką sudaro: makroaplinka ir mikroaplinka (šakinė aplinka).

Politiniai veiksniai nubrėžia įmonės veiklos reguliavimo ribas ir apibrėžia teisinius pagrindus. Tai – politikos, reguliavimo, įstatymų raidos pokyčiai, kurie gali priversti įmonę patikrinti ir pertvarkyti strategiją. Politinis teisinis makroaplinkos aspektas apima tarptautinę politinę padėtį, vidinę šalies politinę padėtį, santykius su valdžios institucijomis, teisinį reglamentavimą. Politinė aplinka nustato įmonėms tokias taisykles, kurių nepaisymas arba nežinojimas gali turėti įmonei skaudžių padarinių ir net atvesti prie žlugimo.

Technologijos veiksniai susiję su techninės pažangos procesu. Naujai atsirandantys techniniai procesai keičia organizacijos veiklos pobūdį ir tikslus. Naujos technologijos keičia gamybos, informacijos tvarkymo ir išlaidų mažinimo būdus. Technologiniai proveržiai gali sukurti naujas rinkas, naujus gamybos ir marketingo metodus, naujus produktus. Svarbu įvertinti, kaip naujos gamybinės, informacinės technologijos darys įtaką įmonės veiklai. Technologinis aspektas apima valstybės technologijų politiką, naujų technologijų atsiradimo galimybes. Tačiau technologiniai veiksniai nebūtinai turės teigiamą poveikį įmonei. Pasitaiko atvejų, kai organizacija naudoja technines naujoves siekdama patobulinti gamybą, aptarnavimą, bet rezultatas gaunasi neigiamas. Naujos technologijos neužtikrina sėkmės tik todėl, kad jos naujos. Dėl to yra labai svarbu pajausti ir nustatyti kada, kur jos bus panaudotos, kiek tai kainos ir kas jas eksploatuos. Pastaruoju metu vis didesnę reikšmę įmonės veikloje turi ekologiniai veiksniai. Įmonės priverstos spręsti tokias problemas: kaip sėkmingai plėtoti verslą ir tausoti aplinką. Ypatingai tai svarbu toms įmonėms, kurių veikla yra susijusi su gamtą teršiančiom technologijom. Gamtinė aplinka apima klimato sąlygas, gamtos išteklių panaudojimą, aplinkosaugos priemonių įtaką įmonių sprendimams bei veiksmams. Įvertinus bendruosius makroekonominės aplinkos veiksnius, reikia išanalizuoti įmonės verslo aplinką – mikroaplinką. Šios aplinkos analizės metu įvertinami vartotojai, tiekėjai ir konkurentai. Kiekviena įmonė yra susijusi su savo vartotojais. Įmonei labai svarbu pažinti savo vartotojus, suprasti jų poreikius, kad galėtų ilgam laikui įgyti nuolatinius vartotojus. Vartotojai lemia marketingo tikslus, jo strateginius ir taktinius sprendimus. Kadangi vartotojai tiesiogiai dalyvauja paslaugų teikimo ir vartojimo procese, jie yra svarbiausias paslaugų įmonės mikroaplinkos veiksnys. Vartotojų analizė leidžia nustatyti įmonės priklausomybę nuo vartotojų.

  • Microsoft Word 95 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2573 žodžiai)
  • Universitetas
  • Skirkevičiūtė
  • Organizacijos išorinių galimybių ir pavojų analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Organizacijos išorinių galimybių ir pavojų analizė. (2015 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-isoriniu-galimybiu-ir-pavoju-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:39
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo