Organizacijos komandinio darbo analizė



Oragnizacijų darbas komandose – aktuali tema šiandienos verslo pasaulyje, kadangi, siekiant susidoroti su verslo aplinkos įššukiais, vis daugiau organizacijų senas hierarchijas ir formalias sistemas pakeičia komandomis ir darbu jose. Daugelis organizacijų pamato, jog geriausias būdas pakelti atskirų darbuotojų našumą, atkreipti dėmesį į tai, kaip valkomanda vadiname du ar daugiau žmonių, kurie tarpusavyje yra susiję ir daro vienas kitam įtaką, siekdami bendro tikslo. Tradiciškai organizacijose būna dviejų tipų komandos: formalios ir neforformalias komandas ar grupes sukuria vadovai sąmoningai, joms skiriamos tam tikros užduotys, kad jos padėtų organizacijai siekti tikslų. Pati populiariausia formali grupė – komandavimo komanda, kurią sudaro vadovas ir darbuotojai, atsiskaitantys tam vadovui. Kai kuriose organizacijose, norinčiose sumažinti hierarchijos svarbą, gali pasikeisti pareigybių pavadinimai. Pavyzdžiui, kompanijoje ncr komandavimo komandų vadovai vadinami instruktoriais , o šių komandų nariai - partneriais .
Kitas formalių komandų tipas – komitetas. Jis yra ilgalaikis ir sprendžia pasikartojančias problemas bei priima sprendimus.
Kai kurios formalios komandos laikinos. Jas galima vadinti užduoties pajėgomis , arba projekto komandomis. Šios komandos sukuriamos spręsti konkrečiai problemai ir paprasneformalių komandų ar grupių susikuria visur, kur tik susiburia žmonės ir tarpusavyje nuolat bendrauja. Tokių grupių susidaro ir formalioje organizacijos struktūroje. Jų nariai yra linkę aukoti kai kuriuos savo individualius poreikius komandos, kaip visumos, poreikių labui. Lyg ir atsidėkodama už tai, komanda juos remia ir gina. Neformalios organizacijos veikla gali pakoreguoti oragnizacijos interesus. Pvz. , žolės riedulio treniruotės šeštadienio rytais gali sustiprinti žaidėjų tarpusavio ryšius. Arba moterų grupė gali susitikti aptarti įvairius veikssuteikia savo nariams socialinio pasitenkinimo, padėties ir saugumo jausmą. Didelėse korporacijose, kur daugelis jaučia, kad darbdaviai jų net nepažįsta, neformalios grupės sudaro darbuotojams galimybę pasidalyti džiaugsmais ir rūpesčiais, kartu papietauti ir galbūt pabendrauti po darbo. Taigi neformalios grupės patenkina žmogaus draugystės, paramos ir saugumo poreikius.
Padeda savo nariams komunikuoti. Neformalių grupių nariai sužino apie jiems aktualius dalykus savo neformaliais ryšių kanalais, kurie dažnai papildo formaliuosius. Iš tiesų, ne vienas vadovas dažnai naudojasi neformaliais tinklais, kad perduotų žinias neoficialiu būdu .
Padeda spręsti problemas.
- Microsoft Word 20 KB
- 2010 m.
- 15 puslapių (2456 žodžiai)
- Kolegija
- Orinta
-