Organizacijos kultūra, vertybės


Organizacijos kultūra kursinis. Organizacinė kultūra referatas. Organizacijos kulturos struktura. Vertybės organizacijoje. Referatas organizacijos. Organizacijos kultura referatas. Referatasorganizacijos kultūra. Vertybes organizacijos kulturoje referatas. Organizacinė kultūra. Organizacines kulturos vertybes.

Turinys. Įvadas. Organizacijos kultūros samprata. Organizacijos kultūros samprata ir struktūra. Organizacijos kultūros nauda. Organizacijos kultūra ir jos subkultūros. Organizacijos kultūrų tipai. Kultūros gyvavimo etapai. Kultūros susikūrimas ir išsaugojimas. Kaip darbuotojai susipažįsta su kultūra. Etiketas kaip organizacijos kultūros dalis. Etiketas ir kasdieninis elgesys organizacijoje. Dalykinio etiketo reikalavimai. Vertybės organizacijos kultūroje. Dvasingumas organizacijoje. Išvados. Literatūros sarašas.

Aplinka elgesiui daro didelę įtaką, taigi vadovui nepakaks tik surinkti žmonių grupę ir liepti jiems dirbti kartu. Vadovas privalo sukurti tam deramą aplinką, kurioje kiekvienas organizacijos narys jaustųsi patogiai ir jaukiai.

Taigi kuriant naują organizaciją būtina atsižvelgti į aplinkos pokyčius, naujai išrandamas technologijas, būtina sužinoti visus darbuotojų poreikius, norus ar siekius, o svarbiausia pasirinkti tinkamą organizacijos kultūrą, kuri visą komandą jungtų ir vienytų.

Stengiantis sukurti savitą organizacijos kultūrą, visada pirmiausia būtina žinoti link kokio tikslo norite vesti savo kompaniją, suvokti, ko reikia, kad organizacija dirbtparodyti, jog tiek etiketas, tiek dvasingumas, tiek kitos vkiekviena organzacija yra socialinė sistema, kurioje visapusišku bendravimu kuriama produktyvi veikla. Stengdamiesi įvykdyti iškeltus uždavinius žmonės nusibrėžia savas ribas, formuoja tam tikrus įsitikinimus ir elgesio modelius. Kiekviena organizacija ugdo savotiškas tradicijas, ritualus, sprendimo priėmimo procedūras, nustato tam tikrus reikalavimus darbuotojams. Todėl kelios organizacijos užsiimančios identiška veikla, gali būti visiškai skirtingos. Jos išsiskiria tuo, kas vadinama organizacijos kultūra.

Kadangi organizacinės kultūros apibrėžimų yra gana daug j. Guščinskienė (2002, p. 112-113) surinko ir pateikė įvairių tyrėjų siūlomus organizacijos kuesminių vertybių sistema, kuria vadovaujasi organizcija ir kuri yra pripažįstama organizacijos narių, daro įtaką jų elgesiui ir yra palaikoma organizacijos istorijos, mitų, pasireiškia per tradicijas, ceremonijas, ritualus ir simbolius (jucevičienė,1996).

Organizacijos narių priimta filosofija, ideologija, vertybės, normos, kurios jungia organizaciją į visumą (smirich,1989).

Simboliai, tradicijos, istorijos, sukuriančios organizacijos vertbes bei normas darbuotojams (ouchi,1981).

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (3264 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Organizacijos kultūra, vertybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Organizacijos kultūra, vertybės. (2011 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-kultura-vertybes.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:40
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo