Organizacijos kultūros formavimas


Vadybos raida klasikinės vadybos raidos etapas. Įmonės išorinės aplinkos tiesioginio poveikio aplinkos elementai. Įmonės subkultūros ir kontrkultūros. Įmonės darbuotojų poreikio planavimo procesas. Darbuotojų darbo normavimas. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.

Specialistų su aukštuoju išsimokslinimu, galinčių dirbti gamybos ir darbo organizavimo srityse, buvo nedaug.

Prancūzų inžinierius pirmasis suformulavo 14 valdymo principų ir pagrindines valdymo funkcijas:

Drausmė. Visi įmonės nariai turi laikytis joje galiojančių taisyklių.

Tvarka. Medžiagos ir darbuotojai turi būti reikiamoje vietoje reikiamu metu.

Kolektyvo solidarumo dvasia. Tai įmonės komandos vieningumo stiprinimas

Kiekvieną darbo procesą, beveik kiekvieną operaciją, net paprasčiausią, galima atlikti įvairiais metodais. Darbo kiekis priklauso nuo darbo metodo. Kad būtų galima dirbti racionaliausiais metodais, darbo vietos turi būti gerai organizuotos. Skirtingomis sąlygomis tam pačiam darbui atlikti reikia skirtingų darbo sąnaudų. Darbo sąlygų gerinimas padeda taupyti laiką ir nustatyti didesnes normas. Minėtos darbo organizavimo sudedamosios dalys yra objektyvios sąlygos darbui taupyti. Tai daryti turi būti suinteresuoti ir patys darbuotojai. Su darbo normavimu taip pat glaudžiai susijęs materialinis ir moralinis geresnių darbo rezultatų ir darbuotojų kūrybinės iniciatyvos skatinimas.

Vienas svarbiausių ūkio raidos bruožų yra planingumas. Tai reiškia, kad iš anksto numatomos darbo sąnaudos materialinių gėrybių gamybai ir visuomeninio darbo pasidalijimas įvairiose gamybos šakose, darbo sąnaudos įvairiuose pramonės pošakiuose, įmonėse, įmonių padaliniuose ir kiekvienoje darbo vietoje. Planingai tvarkyti ir vystyti ūkio neįmanoma be darbo mato. Kiekvieną darbą galima ir reikia įvertinti darbo norma.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3434 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Organizacijos kultūros formavimas
    10 - 10 balsai (-ų)
Organizacijos kultūros formavimas. (2016 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-kulturos-formavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:45
×