Organizacijos lauko tyrimas


Įvadas. Komunikavimo ir organizacijos samprata. Darbinės komandos organizacijoje. Vadovavimas ir sprendimų priėmimas. Konfliktai. Organizacijos kultūros elementai. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – nustatyti, kaip vyksta komunikavimas organizacijoje.

2) bendravimas, keitimasis patyrimu, mintimis, išgyvenimais.

Analizuodami komandinio darbo naudą organizacijoms, pasiekiama kokybiškesnė veikla našumo, lankstumo, greičio ir vartotojų aptarnavimo požiūriu . Tinkamai suburtos komandos pasiekia gerų rezultatų, pasidalijama atsakomybe, skatinama iniciatyva. Komandinis darbas, tai ne tik sugebėjimas dirbti grupėje. Tai darbuotojų sutelktumas tam tikrai užduočiai atlikti, kur dalijimąsi pareigomis, resursais bei sėkme. Grupinis darbas leidžia padidinti darbuotojų darbinį aktyvumą, informacijos perdavimą, psichologinį klimatą, vadovų ir bendradarbių tarpusavio klimatą bei santykių gerėjimą.

Autokratinis – visas problemas sprendžia pats, įsako ir komanduoja, imasi atsakomybės, pavaldinių iniciatyvą dažniausiai užgniaužia, bijo kvalifikuotų darbuotojų, stengiasi išlaikyti distanciją, bendrauja nenoriai, griežtos drausmės šalininkas, nuobauda – geriausias skatinimo metodas.

Demokratinis – tariasi su pavaldiniais priimdamas sprendimą, atsakomybę paskirsto pagal įgaliojimus, renkasi protingus darbuotojus, teigiamai reaguoja į konstruktyvią kritiką, mėgsta bendrauti, būdingas diferencijuotas požiūris į pavaldinių elgesį, taiko teigiamas motyvavimo priemones.

Liberalus – prašo, įkalbinėja, neprisiima atsakomybės, iniciatyvą perduoda pavaldiniams, nevykdo darbuotojų atrankos, bendrauja su pavaldiniais tik jų iniciatyva, nepriekabus, reikalauja formalios drausmės, taiko teigiamas motyvavimo priemones.

Dalyvavimo – pavaldiniai nelabai linkę imtis iniciatyvos, vadovas stengiasi juos sudominti, o ne primesti paliepimus. Taip ugdomas darbuotojų savarankiškumas, sąmoningumas ir bendradarbiavimas.

Delegavimo – pavaldiniai kompetentingi spręsti uždavinius savarankiškai ir atsakyti už jų rezultatus. Vyrauja noras prisiimti atsakomybę. Vadovas leidžia pavaldiniams veikti savarankiškai, perduodamas jiems teises ir įgaliojimus.

Vidinė įmonės komunikacija formuoja ir palaiko gerus darbuotojų tarpusavio santykius pasitikėjimo atžvilgiu, laiku perduodant patikimą ir naudingą informaciją, tokiu būdu prisidedant prie bendros motyvacijos skatinti, palaikyti vienas kitą ir burtis siekiant arba padedant įgyvendinti ilgalaikius įmonės tikslus.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2671 žodžiai)
  • Mokykla
  • Edita
  • Organizacijos lauko tyrimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Organizacijos lauko tyrimas. (2016 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-lauko-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 07:55
×