Organizacijos samprata ir organizacijos išorinė ir vidinė aplinka


Įvadas. Organizacijos samprata. Organizacijos perspektyvos. Organizacijos aplinka. Išvados. Literatūra.

Organizacija gali būti apibrėžta kaip hierarchizuota tikslų siekianti grupė. Jos veikla nuo individo veiklos skiriasi trimis bruožais: grupės nariai turi bendrą tikslą, dalijasi uţduotis ir kooperuojasi jas vykdydami, keičiasi tarpusavyje informacija.

Darbo objektas – organizacijos samprata ir organizacijos išorinė ir vidinė aplinka.

Darbo tikslas – išanalizuoti organizacijos sampratą, išorinę bei vidinę aplinkas.

Darbo uždaviniai:

Apibūdinti organizacijos sąvoką.

Ištirti organizacijos perspektyvas.

Išanalizuoti aplinkas darančias įtaką organizacijai bei pateikti patarimus organizacijai, norinčiai išlikti rinkoje.

Taigi, tikslas yra būtinas ir esminis organizacijos elementas. Ir ne tik organizacijos steigimo fazėje. Organizacijos tikslai labai įvairūs,o jų siekimo būdai yra dar įvairesni. Siekdami tikslų organizacijos tikslų, jos nariai, tam tikru būdu veikia ir taiap siekia tikslų žengdami po žingsnelį į priekį. Pagrindiniai organizacijos tikslai yra puikus organizacijos veikimas ir egzistavimas. Tikslai yra iš anksto nustatomi ir taip einant link ateityje norimų rezultatų, kyla pastangos bei jos yra nukreiptos teisinga linkme (2,36).

Antras komponentas būtinas organizacijoje, yra žmonės. Daugiskaita vartojama sąmoningai, nes kitaip nėra prasmės kurti organizacijos. Juk neatsitiktinai tarp svarbiausių reikalavimų organizacijai yra reikalavimas, kad joje būtų ne mažiau kaip du žmonės.

Žmonės organizacijoje vadinami įvairiai – pagal jų pareigas, statusą, santykį su organizacija ir kitus požymius.

Antroji organizacijos perspektyva – organinė perspektyva. Šiais laikais automatizacija ir naujos technologijos naudojamos beveik visai formaliai veiklai atlikti. Todėl dabar vien formalioms už-duotims reikia mažiau darbininkų. Vis daugiau darbo padaroma ir gaunama daugiau vertės pasitelkus kokybišką veiklą. Kuo sudėtingesnė organizacijos aplinka, tuo labiau reikia skatinti darbuotojų iniciatyvą bei kūrybiškumą ir sukurti patrauklią darbo aplinką (darbo vietos klimatą), kurioje žmonės galėtų įgyvendinti visą savo potencialą.

Organizacijos deda rimtas pastangas, siekdamos savo darbuotojams sukurti malonų klimatą. Reikėtų paminėti tokias sėkmingas praktikas:

Šis naujas požiūris, pagal kurį labiausiai orientuojamasi į žmones, ir yra tai, ką mes vadiname organine perspektyva. Šiuo atveju pridedami trys pagrindiniai vadybos elementai: talentas, vadybos sistemos ir specialios žmonių pastangos.

Suteikiant žmonėms galimybę pademonstruoti iniciatyvą ir kūrybiškumą, sukuriama organizacinė aplinka, kuri yra palankesnė, bet kartu ir sudėtingesnė. Šiuolaikinės vadybos sistemos sukurtos kaip atsakas į poreikį dirbti sudėtingesnėse aplinkose.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 176 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2244 žodžiai)
  • Vile
  • Organizacijos samprata ir organizacijos išorinė ir vidinė aplinka
    10 - 4 balsai (-ų)
Organizacijos samprata ir organizacijos išorinė ir vidinė aplinka. (2015 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-samprata-ir-organizacijos-isorine-ir-vidine-aplinka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:15
×