Organizacijos samprata


Organizacija – (gr. „Organizo” –sutvarkau, surengiu) tai žmonių pastangomis sukurta ar susibūrusi bendrija. Organizacijos yra skirstomos į. Žmonių ir organizacijos interesų bendrumas. Organizacijos struktūra. Organizacijos struktūra apibrėžia kaip formaliai paskirstomos, grupuojamos ir koordinuojamos veiklos (darbo užduotys). Linijinė valdymo struktūrinė schema. Linijinės struktūros privalumai ir trūkumai. Funkcinė struktūrinė valdymo schema,. kai vadovų veikla skirstoma pagal atskiras jų veiklos funkcijas. Funkcinės struktūros privalumai ir trūkumai. Štabinė valdymo struktūra. Štabinės struktūros privalumai ir trūkumai. Matricinė valdymo struktūra. Matricinės struktūros privalumai ir trūkumai.

Formalias – organizacijų veikla apibrėžiama juridiškai, turi savo politiką bei procesūrinės kontrolės sistemą. Jose turi vyrauti asmeninių ir organizacijos uždavinių vienovės principas. Neformalias (dažnai vadinamos grupėmis) – organizacijos, kurių struktūrų neįmanoma pavaizduoti schematiškai, jose stichiškai formuojasi idėjos ir nuostatos.

Štabinė – suformuota pagal “karinio štabo” struktūrą ir turi ryškius funkcinės struktūros požymius. Trys pagrindiniai elementai: - asmeninis aparatas – padedantis vadovui kokybiškai ir laiku atlikti pareigas. - aptarnaujantis aparatas – funkcinis padalinys gali būti nukreiptas paslaugoms atlikti. - konsultacinis aparatas – iškilus problemoms kviečiami specialistai nuolatiniam ar laikinam konsultavimui.

Matricinė – tai tikslinio tipo aukštesnės pakopos struktūra kuomet susiformuoja dvi vadovų grandys.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 155 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (298 žodžiai)
  • Šarūnas
  • Organizacijos samprata
    10 - 4 balsai (-ų)
Organizacijos samprata. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 11:36
×