Organizacijos sėkmę lemiantys veiksniai


Įvadas. Organizacijos sėkmės veiksniai. Organizacijos aplinka. Vidinės aplinkos veiksnių analizė. Išorinės aplinkos veiksnių analizė. Tiesioginiai veiksniai. Netiesioginiai (šalutiniai) veiksniai. Sėkmingos organizacijos savybės. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kiekviena organizacija siekia sulaukti kuo didesnio pasisekimo savo veikloje. Tačiau kiekvienam įmonės vadovui būtina žinoti, kokie veiksniai sėkmingai įmonės veiklai daro didžiausią įtaką. Todėl šiame darbe, pasitelkiant konkrečios organizacijos pavyzdį (analizės lygmuo), analizuojami tokie probleminiai klausimai: kokie yra išoriniai ir vidiniai aplinkos veiksniai ir kaip jie veikia organizaciją, kokios savybės yra būdingos sėkmingai veikiančiai organizacijai. Mano nuomone, labiausiai organizacijos sėkmę lemia jos personalas (geras vadovas ir profesionali, vieninga komanda), struktūra (efektyvus darbo organizavimas) bei savo vartotojų ir konkurentų pažinimas.

Informacija šiam darbui buvo rinkta iš įvairiausių šaltinių: vadovėlių, straipsnių, įmonių tinklalapių. Be abejo, daugiausia reikalingos rašto darbui informacijos buvo rasta internete. Taip pat labai naudinga buvo paskaitų metu surinkta medžiaga. Visą mokymosi laikotarpį tiek vadybos paskaitų metu, tiek atliekant namų darbus stropiai ieškojome informacijos šaltinių savo rašto darbams, konsultavomės su dėstytoja, kaip juos reikėtų tinkamai parengti, todėl atliekant šią užduotį reikėjo informaciją tik atsirinkit, papildyti bei pataisyti.

„Apple Inc.“ - Amerikos korporacija, kuri kuria ir parduoda plataus vartojimo elektronikos prekes, asmeninius kompiuterius, programinę įrangą, teikia internetines paslaugas. Kompaniją 1976m. Kalifornijoje įkūrė Steve Jobs ir Steve Wozniak. Šiuo metu „Apple Inc.“ yra pati didžiausia informacinių technologijų kompanija pagal pajamas, taip pat didžiausia technologijų kompanija pagal bendrą turtą ir trečia pagal dydį pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintoja. „Apple Inc.“ yra pirmoji korporacija Jungtinėse Amerikos Valstijose įvertinta daugiau nei 700 milijardų JAV dolerių. Taigi, galima teigti, jog ši organizacija yra tikrai sėkminga (Apple inc., 2015). Šiame darbe pažvelgsime, kas lemia jos sėkmę.

Kiekviena organizacija, norinti sėkmingai vykdyti savo veiklą, privalo gerai pažinti ją supančią aplinką. Organizacijos aplinka daro labai didelę įtaką jos gyvavimui bei vystymuisi. Ji gali skatinti verslo veikimą, arba, priešingai, sunkinti jo egzistavimą ir plėtrą ateityje (Gudonavičius, Savanevičienė, 2008).

Tačiau įmonės sėkmė priklauso ne tik nuo išorinės ir vidinės organizacijos aplinkos veiksnių, didelę įtaką sėkmei taip pat daro pačiai organizacijai būdingos savybės. Todėl norint, kad organizacija būtų sėkminga, yra ypač svarbu gebėti analizuoti kitų sėkmingų organizacijų bruožus.

Anot „Apple“ vyriausiojo dizainerio Jonathan Ive, korporacijos pagrindinis tikslas yra ne gauti kuo daugiau pelno, o vartotojams teikti puikius, kokybiškus produktus (Savickas, 2012).

  • Microsoft Word 84 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2357 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Organizacijos sėkmę lemiantys veiksniai
    10 - 4 balsai (-ų)
Organizacijos sėkmę lemiantys veiksniai. (2016 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-sekme-lemiantys-veiksniai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:18
×