Organizacijos strategijos kūrimas ir optimizavimas


Strateginių pokyčių valdymas referatas. Microsoft strategijos kurimas referatai. Organizacijos strategijos kurimas kursinis. Logistikos optimizavimas organizacijoje. Speros.lt strategija ir strateginis valdymas. Speros lt.strateginių pokyčių valdymas ir savivada. Optimizavimo strategija.

Įvadas. Strategijos samprata ir jų mokyklų klasifikavimas. Strateginių pokyčių valdymas organizacijoje. Savivados modelis. Organizacijos strategijos,atitinkančios pokyčius,optimizavimas. Išvados. Literatūra.

Informacinės visuomenės amžiuje rinkos konkurencijos sąlygomis žymiai didesnę reikšmę įgyja numatymas ilgalaikės organizacijos plėtotės,kurios pagrindiniais komponentais yra strateginė vadyba, verslo procesų efektyvumas bei organizacinis kapitalas,išreikštas per bendradarbių žinias ir profesinę kvalifikaciją,sugebėjimus pritraukti ir išlaikyti klientus. Tai reiškia,kad vienu iš svarbiausiųjų organizacijos valdymo priemonių tapo tinkamai apibrėžta strategija,sudaryta vadovaujantis strateginio planavimo metodologija. Vadinasi,nei viena organizacija šiandien negali funkcionuoti be aiškiai suformuluotos verslo plėtotės strategijos. Manoma,jog dabar netgi mažas verslas rizikuoja būti sunaikintas konkurentų,nesuvokus savo padėties verslo aplinkoje ir nenustačius ilgalaikių perspektyvų.

Pokyčiai organizacijose vyksta be perstojo, bet pastaruoju metu jie tapo ypač spartūs ir vis labiau spartėja. Lėtiems pokyčiams paprastai priešinamasi mažiau, nes jie įgyvendinami palengva ir žmonės labiau linkę jiems pritarti. Greiti pokyčiai, kurie dažniausiai būna strateginės iniciatyvos pasekmė, sukelia nemažą pasipriešinimą net tais atvejais, kai jie yra įgyvendinami gana kryptingai. Kiek leidžia galimybės, organizacijos renkasi lėtus pokyčius, nes priešingu atveju jose vyrautų nuolatinė sumaištis. Organizacijos neturi įtakos spartiems aplinkos pokyčiams ir jų nulemtoms nenumatytoms aplinkybėms. Priešingai, siekdamos išlikti sparčiai besikeičiančios aplinkos sąlygomis, jos būna priverstos įgyvendinti ir vidinius pokyčius.

Strateginiai pokyčiai neišvengiamai daro poveikį daugeliui organizacijoje dirbančių žmonių ir kelia reikalavimą kiekvienam iš jų keistis kaip individui. Pokyčiams vykstant, keičiasi ne tik žmonių veikla ir elgsena, bet ir asmeniniai įsitikinimai, pažiūros, nuostatos ir pan. Tik tuo atveju, jeigu žmonių keitimasis atitinka organizacijos strateginius tikslus, tie tikslai gali būti sėkmingai įgyvendinami.

Vadyboje ryšys tarp nuolatinio tobulinimo ir organizacijos plėtros pasireiškia per strateginį planavimą. Strateginis planavimas yra esminis procesas, įgalinantis aktyviai ir sistemingai valdyti pokyčius ir kurti ateitį, todėl organizacijos turi formuoti strategiją, atitinkančią pokyčius. Strateginis planavimas apibūdinamas kaip tam tikrų atskirų,vienas po kito vykstančių veiksmų seka, tačiau realybėje visi šie veiksmai vyksta vienu metu ir sąveikauja vienas su kitu. Strategiją reikia vertinti kaip kryptingą veiklos sistemą.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2011 m.
  • 17 puslapių (4444 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelija
  • Organizacijos strategijos kūrimas ir optimizavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Organizacijos strategijos kūrimas ir optimizavimas. (2011 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-strategijos-kurimas-ir-optimizavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 04:54
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo