Organizacijos strategijos lygiai


Įvadas. Organizacijos strategijos samprata. Strategijos formavimas. Strategijų lygiai. Korporacijos (didžioji) strategija. Biznio (verslo) strategija. Funkcinės strategijos. Darbo strategijos. Integracijos strategija. Operacinės strategijos. Kas kuria strategiją? Išvados. Literatūra.


Keletas alternatyvių požiūrių į verslo strategiją, siūlomų trijų skirtingų konkurencinių strategijų:

Diferenciacija. Tai produkto, kuris skiriasi nuo kitų organizacijų panašių produktų, kūrimo procesas.

Bendra kaštų lyderystė. Tai kuo mažesnių kaštų palaikymas, kad mažomis kainomis būtų galima didinti pardavimų apimtį ir rinkos dalį.

Rinkos taikinio numatymas. Tai dėmesio sutelkimo į labai specializuotą rinką procesas.

Darbo strategiją paprastai sudaro funkciniai vadovai. Organizacijos reklamos vadovas yra atsakingas už parengimą strategijos, kaip su numatytu reklamos biudžetu pasiekti maksimalų vartotojų skaičių ir poveikį pardavimams. Gamybos vadovas atsakingas už strategijos gamybos užduotims įvykdyti parengimą ir gamybos padalinio indėlį bendrojo organizacijos strateginio plano vykdymą. Šie planai peržiūrimi ir patvirtinami aukštesniojo lygmens vadovo.

Paskutinė pastaba dėl organizacijos strategijos lygių: turi būti aiškiai suprantama, kad strateginės inciatyvos svarbos nenuliamia lygis, kuriame ji kilo. Pavyzdžiui, nors gamybos strategijos sudaromos strategijos kūrimo hierarchijos apačioje, vis dėl to yra lemiamos, nes jei gamybos padaliniai nesugeba įvykdyti gamybos apimčių, savikainos ir kokybės planų, tai kompanijos pastangos sukurti kokybės įvaizdį gali nueiti perniek.

Strategijos kūrimas nėra vien aukščiausio lygio vadovų reikalas. Didžiulėse, įvairiašakėse organizacijose sprendimai, kokiais požiūriais vadovautis ir kokius naujus žingsnius žengti, priima aukščiausio lygio vadovų, verslo vienetų ir padalinių vadovų, funkcinių padalinių vadovų, struktūrinių padalinių, gamyklų, rajonų ir kitų geografinių vienetų vadovai.

David, d. Van Fleet, Contemporary Management, 2nd ed. Boston, MA, 1991.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (3561 žodžiai)
  • Universitetas
  • Remigijus
  • Organizacijos strategijos lygiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Organizacijos strategijos lygiai. (2016 m. Liepos 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-strategijos-lygiai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:21
×