Organizacijos strateginio plano analizė


Įvadas. Strateginio planavimo ištakos. Strateginis planavimas. Strateginio planavimo dalys. Strateginė analizė. Tikslinė orientacija. Strateginiai sprendimai. Strateginio įgyvendinimo programa. Išvados. Literatūros sąrašas.


Žmonės į organizacijas jungiasi ir jas kuria turėdami tam tikrų tikslų. Kiekvieno žmogaus tikslas yra skirtingas, vienas nori tapti turtingu o kitas tiesiog gerai praleisti laiką užsiimant jam patinkančia veikla, dar kito tikslas yra užsidirbti pinigu tam, kad galėtų išlaikyti šeimą. Taip organizacija sujungia žmones ir taip sudaro prielaidas veikiant kolektyvu įgyvendinti tokius tikslus kurių jie negalėjo įgyvendinti veikiant kiekvienas atskyrai. Taigi, kiekvienos organizacijos esminis elementas yra tikslas. Trumpiau organizaciją galima apibudinti kaip žmonių kolektyvą, susidariusį arba sudarytą tam tikrai veiklai ar darbui tikslui pasiekti. Organizacija dažniausiai turi atskirą turtą bei valdymo organus.

Darbo tikslas : Apibūdinti svarbiausias organizacijos strateginio plano dalis, ir atlikti jų analizę

Strateginio planavimo vystymuisi, įtaką darė daugelis disciplinų, tokios kaip biologija istorija, fizika, matematika, psichologija, ekonomika, miestų planavimas ir karinė istorija. Strategijos istorinės ištakos siejamos su kariuomene. Žodis „strategija“ kilo iš graikiško žodžio strategijos, kuris reiškia „karvedys“, tiksliau armijos lyderis. Karinė strategija susijusi su planavimu ir veiksmų vykdymų karo aplinkoje, o strategija ir taktika yra būtinos įgyvendinti planą.( pagal : K. Ž. Svetikas, M.Arimavičiūtė „Strateginis valdymas“). Vėliau strategiją buvo pradėta naudoti versle. Strategijos idėją versle pirmiausiai pradėjo taikyti mokslininkai, dirbę žaidimų teorijos srityje.

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1029 žodžiai)
  • Universitetas
  • Beata
  • Organizacijos strateginio plano analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Organizacijos strateginio plano analizė. (2016 m. Gruodžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-strateginio-plano-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 13:04
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo