Organizacijos suinteresuotųjų teorija


Organizacijos suinteresuotųjų teorija. Kiekvienoje organizacijoje dirbantys žmonės. Tačiau organizacija nėra izoliuota. Kiekviena suinteresuotųjų grupė turi savų interesų. Suinteresuotieji skirstomi į vidinius ir išorinius. Be abejo, organizacijos atsakomybė įvairioms suinteresuotųjų grupėms yra nevienoda. Suinteresuotųjų (stakeholders) požiūris tai analizės būdas. Analizuojant organizacijos suinteresuotuosius. Organizacija – svarbus tarpinis elementas tarp individo ir visuomenės – individas su savo vertybėmis.

Kiekvienoje organizacijoje dirbantys žmonės, jų grupės komunikuoja tarpusavyje ir sudaro jos vidinę socialinę sistemą. Organizacijos nariai – tai ir prezidentas (direktorius, vadovas), ir padalinių vadovai, ir darbuotojai, ir iš dalies akcininkai. Todėl tenka gilintis į atskirų kategorijų atsakomybę, vadovo – akcininkams ir t. t.

Kiekviena suinteresuotųjų grupė turi savų interesų. Atsakingomis laikomos organizacijos, atsižvelgiančios į visų suinteresuotojų interesus R.L.Daft.

Suinteresuotieji skirstomi į vidinius ir išorinius. Vidiniams organizacijos suinteresuotiesiems priskiriami vartotojai, darbuotojai ir akcininkai (savininkai), išoriniams suinteresuotiesiems – visuomenė, konkurentai, tiekėjai, specialių interesų grupės ir pan.

Be abejo, organizacijos atsakomybė įvairioms suinteresuotųjų grupėms yra nevienoda. Etiniai organizacijos sprendimai priimami atsižvelgiant į jos realiai puoselėjimas vertybes, tikslus ir politiką taip pat jos narių etines nuostatas.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 58 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (347 žodžiai)
  • Ieva
  • Organizacijos suinteresuotųjų teorija
    10 - 2 balsai (-ų)
Organizacijos suinteresuotųjų teorija. (2015 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-suinteresuotuju-teorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 01:42
×