Organizacijos valdymas


Sprendimu priemimo reiksme organizaciju valdyme. Sprendimų priėmimo vaidmuo organizacijos valdyme.. Organizaciju valdymas. Etika organizaciju valdyme. Sprendimų priėmimo reikšmė organizacijos valdyme. Organizacijos valdymas kursinis darbas. Struktūros valdymo efektyvumas. Organizacijos valdymas kursinis. Sprendimu priemimo vaidmuo organizacijos valdyme. Organizacijos valdymas referatas.

Įvadas. Organizacijos vadovų valdžios formos. Organizacijos struktūra. Valdymo metodai. Lyderystės (pirmavimo) samprata. Bendravimas organizacijose. Sprendimų priėmimo būdai. Sprendimų priėmimo procesas. Valdymo sprendimų priėmimas. Išvados. Naudota literatūra.

Tik gimęs žmogus iš karto patenka į organizaciją – šeimą. Toliau – visas žmogaus gyvenimas – kelionė per įvairiausias organizacijas: vaikų darželio grupė, mokyklos klasė, sporto ar kito laisvalaikio pomėgio būrelis, organizacija, sudaranti materialines gyvenimo sąlygas – darbovietė, paskui savo šeima, politinė partija, klubas ar draugija pagal interesus ir kitokios bendrijos, kurioms žmogus priklauso tėvų valia, arba jau pats sąmoningai apsisprendęs. Organizacijos sukuria visiškai naujo pobūdžio darbą – visi nariai turi siekti bendro tikslo. Taigi žmogaus elgesys nukreipiamas tokia kryptimi, kurios savarankiškai, savo valia organizacijos narys nesirinktų. Šis darbas vadinamas vadyba. Kadangi kiekvienas žmogus per visą gyvenimą didžiąją laiko dalį praleidžia organizacijose, jam tiesiog būtina suvokti tiek organizacijų gyvavimo pagrindinius reiškinius, tiek vadybos darbo esminius bruožus. Tik tada žmogus galės gauti didžiausią naudą iš tos organizacijos. Taigi organizacijų gyvavimo ir vadybos pagrindų suvokimas šiais laikais tampa vienu iš svarbiausių prasmingo ir laimingo kiekvieno žmogaus gyvenimo laidų.

Vadybos mokslas atsirado tik dvidešimtojo amžiaus pradžioje, jos moksliniai pagrindai dar nėra labai paplitę visuomenėje. Todėl tiek įvairiausios organizacijos – nuo šeimos, verslo įmonės iki valstybės, - tiek pavieniai asmenys negali rezultatyviai ir prasmingai veikti.

įvairūs autoriai vadybą apibūdina skirtingai. Labiausiai paplitęs ir pripažintas apibūdinimas – vadyba yra mokslas apie planavimo organizavimo, motyvavimo ir kontrolės funkcijas socialinėse organizacijose. Yra palyginimas, analizė, sintezė, matematiniai metodai ir kt.

šiame darbe aprašau organizacijos vadovų valdžios formas; valdymo metodus; bendravimo reikšmę organizacijose; sprendimų priėmimo būdus,ir T. Pagrindinis šio darbo tikslas , suvokti kaip žmogus turi elgtis organizacijose, kaip bendrauti, spręsti problemas, koks žmogus turi būti lyderis, kad galėtų vadovauti vadovauti – reiškia daryti įtaką, – naudotis valdžia. Turėti valdžią – reiškia turėti galimybę kontroliuoti ką nors, kas daro įtaką pavaldinių elgesiui. O kas nors yra poreikiai, pirmiausia psichologiniai ir socialiniai, ekonominiai ir kiti poreikiai. Todėl valdžia pirmiausiai ir reaguoja į šiuos pavaldinių poreikius. Visos įtakos formos sukelia žmonėse norą įvykdyti kito žmogaus norus. Arba jos sukelia norą palaukti, ar pažadėtas poreikis bus įvykdytas, ar ne.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (3981 žodžiai)
  • Universitetas
  • Iveta
  • Organizacijos valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Organizacijos valdymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-valdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 06:29
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo