Organizacijos valdymo analizės projektas


Įvadas. Planavimo funkcija. Organizavimo funkcija. Vadovavimo funkcija. Kontrolės funkcija. Išvados.


Visose organizacijose veikia tam tikra sistema, kuri padeda judėti pirmyn. Organizacijos veiklos rezultatai tiesiogiai priklauso nuo to, kaip yra tvarkomasi su organizacijos valdymo funkcijomis: planavimu, organizavimu, valdymu ir kontrole. Nuo šių keturių valdymo funkcijų tiesiogiai priklauso organizacijos veiklos kokybė.  Šiomis dienomis tiek vadybos praktikoje, tiek teorijoje yra vis svarbiau gilintis ir domėtis kaip šios keturios organizacijos valdymo funkcijos sąveikauja ir ką būtų galima daryti geriau.

Organizacijų vadovams tenka priimti begalę sunkių sprendimų, kurie įtakoja tolimesnę organizacijos veiklą. Jiems tenka apgalvoti klausimus, kurie yra ne tik apie paties organizacijos gaminamo produkto ar paslaugos geresnį pateikimą, gamybą ar pardavimą,bei kitus su produktu/ paslauga susijusius dalykus,  bet ir apie organizacijoje dirbančius žmones, apie jų poreikius, siekiant našesnio darbo. Grafiniame organizacijos valdymo modelyje pateikiamas puikus visų vadovui ir jo komandai tenkančių darbų grafinis išdėstymas.

Organizacijos valdymas yra nuolatinis informacijos rinkimas, analizavimas, bei praktinis taikymas, sprendimu priėmimas bei jų organizavimas ir įgyvendinimas. Sprendimų įgyvendinimas vyksta kliaunantis: planavimo (sudaromas įgyvendinimo planas), organizavimo (parengiamos organizacinės priemonės), kontrolės (renkami ir įvertinami duomenys apie plano įgyvendinimo eigą) ir vadovavimo (nukreipiami ir koreguojami veiksmai) funkcijomis. Šiame darbe atliksime organizacijos valdymo analizę. Analizuojama organizacija yra MAXIMA GRUPĖ, UAB.

Įmonė įkurta 1992 m., Vilniuje. Įmonė įkūrė keletą skirtingų pavadinimų parduotuvių Vilniuje. Pirmoji parduotuvė, turinti Maximos pavadinimą buvo atidaryta 1992 m., Vilniaus mieste. Laikotarpyje nuo 1998 m. iki  2005 m. buvo sukurtas mažmeninės prekybos tinklas, kuriame buvo trijų skirtingų dydžių prekybos centrai su pavadinimais, atspindinčiais kiekvienos dydį, tai: MINIA, MEDIA, MAXIMA.  Nuo 2006 m. MAXIMA GRUPĖ įvedė naujus pavadinimus, kurie atspindi prekybos centrų dydžius. Tai- mažiausioji MAXIMA X, didesnė MAXIMA XX ir didžiausioji MAXIMA XXX.

2000 m. šis mažmeninės prekybos tinklas įsiliejo į Latvijos ir Estijos- Baltijos šalių riniką. 2005 m. Maxima su T-MARKET prekės ženklu įsikūrė ir Bulgarijoje. 2005-2006 m. visos parduotuvės, esančios Baltijos šalyse įgavo vieną, bendrą pavainimą – MAXIMA. 2011 m. Maxima grupė gavo leidimą įsigyti 24-ių parduotuvių tinklą Lenkijoje.

Šiuo metu Maximos prekybos tinklą valdo UAB „VILNIAUS PREKYBA“, jai taip pat priklauso ir  UAB EUROAPOTECHA-  vaistinių tinklas. Pats Maximos prekybos tinklas- MAXIMA GRUPĖ, UAB, valdo ne tik Maximosvardą turinčius prekybos centrus Baltijos šalyse, bet ir statybinių bei medžio apdailos medžiagų bei namų apyvokos reikmenų prekybos tinklą UAB ERMITAŽAS. Taip pat MAXIMA GRUPĖ valdo ir keletą nekilnojamojo turto įmonių bei „LINCOLN LAND ERSTE B.V.“- UAB Nyderlanduose, kuri taip pat turi antrinių įmonių Baltijos šalyse ir Bulgarijoje.

MAXIMA GRUPĖ iki dabar yra sukūrusi daugiau nei 26 tūkstančius darbo vietų, kuriose dirba virš 26 tūkstančiųdarbuotojų.

Taip pat MAXIMA GRUPĖ yra įkūrusi Barbora.lt, internetinę maisto ir kitų kasdienių prekių parduotuvę, kuri yra viena lyderiaujančių elektroninių maisto prekių parduotuvių Lietuvoje. Barboroje kasdieną apsiperka apie 200 žmonių.

Apžvelgus MAXIMA GRUPĖ vertybes galima susidaryti puikią nuomonę apie šios įmonės vykdomą veiklą ir požiūrį į darbą. Tai puikus pavyzdys kitoms organizacijoms, siekiant aukštumų.

Viena iš organizacijos valdymo funkcijų yra planavimas. Planavimas yra viena atsakingiausių organizacijos valdymo funkcijų. Visur ir visada planuojant yra svarbiausia nusistatyti aiškius tikslus ir būdus jų siekimui. Planavimas yra reikalingas ir naudingas tam, kad akivaizdus, aiškus planas ir tikslas yra puikios gairės siekiant norimo rezultato, suteikia krypties pojūtį ir padeda sutelkti organizacijos narių pastangas į kryptingą veiklą. Taip pat turint planą, jame iškeltus tikslus, ir numatytus laiko terminus, galima paprastai sekti koks progresas yra daromas ir ką reikia koreguoti. Pirmiausia, sudarant planu reikia tinkamai įvertinti esamą situaciją, apžvelgti visas įmanoma alternatyvas ir tik galiausiai viską apsvarsčius ir įvertinus galima pradėti planuoti. Organizacijos tikslai yra nustatomi ne tik visai organizacijai bendrai, bet ir kiekvienam mažiasniam organizacijos vienetui, padaliniui ar skyriui atskirai. Toliau yra kuriamos programos, kurios padeda tikslingai siekti išsikeltų tikslų. Už planavimo veiksmus yra atsakingas organizacijos vadovas ir jo komanda.

  • Microsoft Word 151 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (4321 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karo
  • Organizacijos valdymo analizės projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Organizacijos valdymo analizės projektas . (2017 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-valdymo-analizes-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 09 d. 21:07
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo