Organizacijos valdymo struktūros sudėtinės dalys ir jų formavimo eiliškumas


Vadybos sudėtinės dalys. Organizacijų valdymo struktūros. Organizacijos dalys. Sudetine struktura. Sudetines organizacijos dalys. Organizacijos apibrežimas. 6 organizacijos dalys. Imones valdymo strukturos pakeitimas. Organizacines valdymo strukturos aprasas. Sudetiniai zodziai vadyba.

Organizacijos valdymo struktūros sudėtinės dalys ir jų formavimo eiliškumas. Vadyba yra gana nauja mokslo sritis, todėl daugeliu klausimu yra neatitikimų, autoriai nesusitaria apibrėždami sąvokas, akcentuoja skirtingus dalykus. Šio darbo tikslas – parodyti, kaip autoriai akcentuoja skirtingus dalykus, organizacijos valdymo struktūros projektavimo klausimu. žinoma, skirtumų nėra tiek daug, bet pasitaiko. Pirmiausia, skirtumų galima rasti apibrėžimuose.

Vadyba yra gana nauja mokslo sritis, todėl daugeliu klausimu yra neatitikimų, autoriai nesusitaria apibrėždami sąvokas, akcentuoja skirtingus dalykus. Žinoma, skirtumų nėra tiek daug, bet pasitaiko.

žmogus, norėdamas patenkinti savo poreikius, ima ieškoti organizacijos – žmonių bendrijos, siekiančios tam tikro bendro tikslo. (6). Organizacija – grupė žmonių, kurių veikla sąmoningai koordinuojama, stengiantis pasiekti bendrą tikslą ar tikslus. (3).

Žmonių bendrijos, sąmoningai derinančios pastangas siekti bendro tikslo, vadinamos organizacijomis. (1).

Pateiktuose organizacijos apibrėžimuose gausu skirtumų. Pirmame apibrėžime organizacija apibūdinama kaip visuma, antrame – grupė žmonių, o trečiajame kaip žmonių bendrija. Antrame apibrėžime grupė žmonių yra sąmoningai koordinuojama, o trečiame žmonių bendrija yra sąmoningai derinanti pastangas. Tai didelis skirtumas, nes derinti reiškia savanorišką veiksmą, siekiant kompromiso, o būti koordinuojamam – tai lyg būti pavaldžiam. Pirmame apibrėžime visumos dalys prisideda prie visumos tikslo, tačiau jokiu būdu nėra koordinuojamos, tai rodo savanoriškumą padėti, o ne paskirtų įsakymų vykdymą. Dar vienas skirtumas tarp antrojo apibrėžimo ir likusiųjų yra tas, kad antrajame žmonės koordinuojami, stengiantis pasiekti bendrą tikslą, o pirmame žodžio stengtis ar kitų jo formų nėra. Tai reiškia, kad tikslo pasiekimas nereikalauja daug pastangų. Trečiame apibrėžime, kaip ir antrame yra žodis pastangos (žodžio stengtis daiktavardis). Pirmasis apibrėžimas nuo kitų dviejų skiriasi ir tuo, kad jame kalbama apie tikslo pasiekimą, tuo tarpu kituose – tik apie bandymą pasiekti tislą. Nagrinėjant žodžių tvarką, galime teigti, kad pirmajame organizacijos apibrėžime akcentuojama visumos, kurios dalys prisideda prie tikslo siekimo, svarba. Tuo tarpu antrajame apibrėžime akcentuojama grupė žmoniu, o trečiame – žmonių bendrija. Antrasis organizacijos apibrėžimas skiriasi ir tuo, kad bandoma pasiekti ne tik vieną tislą, o kituose apibrėžimuose apie daugiau kaip vieną tikslą nėra užsiminta. Visi organizacijos apibrėžimai skiriasi, tačiau juose visuose pagrindinis užd. Valdymas – tai kryptingas valdančiojo posistemio poveikis valdomajam, siekiant išlaikyti pastarąjį norimoje raidos trajektorijoje, arba suteikti jam norimą naują būseną. (2).

Pirmame apibrėžime, valdymas apibūdinamas kaip kryptingas valdančiojo lygio poveikis valdomajam, tuo tarpu antrame – bet koks objekto ar proceso būklės keitimas.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2010 m.
  • 9 puslapiai (1666 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gustas
  • Organizacijos valdymo struktūros sudėtinės dalys ir jų formavimo eiliškumas
    10 - 2 balsai (-ų)
Organizacijos valdymo struktūros sudėtinės dalys ir jų formavimo eiliškumas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-valdymo-strukturos-sudetines-dalys.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 19:21
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo