Organizacijos veiklos kokybės gerinimas per komandinį darbą


Įvadas. Komandinis darbas. Komandinio darbo samprata. Komandinio darbo efektyvumas ir jį įtakojantys veiksniai. Organizacijos veiklos kokybės gerinimas per komandinį darbą. Komandos ir jų sudarymas. Komanda ir organizacijos sėkmė. Komandos raidos etapai. Komandų raidos specifika. Išvados. Literatūra.


Organizacijos, kurios skatina savo darbuotojus už asmeninius pasiekimus, kuria aplinką, kurioje išlieka stipriausieji, sunkiai persiorientuoja prie komandinio darbo, nes jis neleidžia išryškinti asmeninių pasiekimų. Todėl labai svarbu tyrinėti komandinį darbą, jo įtaką organizacijos veiklos tobulinimui, kad būtų galima išsiaiškinti su kokiais sunkumais susiduria organizacijos, organizuodamos komandinį darbą, bei kokie veiksniai skatina komandų kūrimąsi.

Tyrimo tikslas. Išsiaiškinti kokiais metodais yra gerinama organizacijos veiklos kokybė per komandinį darbą.

Tyrimo objektas.

Metodika ir organizacija. Darbas buvo rašomas, naudojantis moksline literatūra, moksliniais straipsniais. Buvo laikytasi rašto darbo metodinių reikalavimų.

Darbo struktūra. Darbą sudaro turinys, įvadas, 1 ir 2 skyriai, išvados, literatūra. Darbo apimtis – 11 puslapių.

Veikiant komandoms organizacijose, būdingi šie esminiai komandos bruožai: bendradarbiavimas, tarpusavio pagalba, įvairiapusiškumo pusiausvyra. Kiekvienas žmogus priklauso kokiai nors grupei: šeimai, draugų būriui, mokyklos arba darbo kolektyvui.

Organizacijose ir įmonėse veikia tiek formalios, tiek neformalios grupės. Šioms grupėms priklauso tie patys žmonės. Formalios grupės kuriamos sąmoningai, o neformalios grupės atsiranda spontaniškai.

Efektyvią komandą sudaro žmonių grupė turinti panašių siekių, bet kartu ir skirtingų papildančių vienas kitą. Labai dažnai komandos veiklos efektyvumą nulemia komandos narių darnus vaidmenų pasiskirstymas, sąveika, pasitikėjimas, sutelktumas. Darbo pasidalijimas ir specializacija komandose žymiai padidina darbo efektyvumą.

„Senukai“ organizuoja bendras šventes, sporto varžybas, naujametinius ar kalėdinius vakarėlius. Marškinėliai, pakabukai su organizacijos simbolika, tai sukelia priklausymo vienai didelei šeimai jausmą.

Visada stengiamasi jų išvengti ir atkreipiamas dėmesys į kelis veiksnius. Visų pirma į tikslus. Komanda ir atskiri jos nariai žinoti, dėl ko jie dirba, t. y. jiems aiškūs ir žinomi ne tik galutiniai, bet ir tarpiniai tikslai.

  • Microsoft Word 651 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1474 žodžiai)
  • Universitetas
  • Asta
  • Organizacijos veiklos kokybės gerinimas per komandinį darbą
    10 - 7 balsai (-ų)
Organizacijos veiklos kokybės gerinimas per komandinį darbą. (2016 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-veiklos-kokybes-gerinimas-per-komandini-darba.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 09:29
×