Organizacijos veiklos planavimas


Planavimo funkcija organizacijoje. Planavimo funkcija. Veiklos planavimo samprata. Organizaciju planavimas. Organizacijos veiklos planavimas ir organizavimas. Veiklos planavimas organizacijoje. Organizacijų tipai stoskus. Imones planavimo sistema. Įmonės organizacijos veiklos planavimas. Organizacijų veiklos organizavimas.

Turinys. Įvadas. Organizacijos veiklos planavimo samprata. Planavimas. Organizavimas. Koordinavimas. Vadovavimas. Kontrolė. Išvados. Literatūros sąrašas. Valdymas ir yra ta organizuojanti visų gamybos (darbo) procesų pradžia, kai darbas (procesas) organizuojamas ne stichiškai, o su atitinkamu tikslu ir pagal parengtą planą. Kyla klausimas, ar daug tokių procesų (darbų)? Kiekvienas darbas turi būti organizuotas. Taigi kiekvienas dirbantis žmogus susiduria su vienais ar kitais valdymo procesais. Darbo tikslas – aptarti ir apibūdinti organizacijos veiklos planavimą. Darbo uždaviniai: pateikti organizacijos veiklos planavimo sampratą, pagrįsti planavimo funkciją, ištirti organizavimo funkciją, supažindinti su koordinavimo funkcija, nustatyti vadovavimo funkciją, atskleisti kontrolės funkciją.

Organizacijos nariams reikalingi nekintami, aiškūs rėmai, kuriuose jie gali dirbti kartu ir siekti organizacijos tikslų. Į vadybinį organizavimo procesą įeina sprendimų priėmimas siekiant sukurti tokius rėmus, kad organizacija galėtų sėkmingai gyvuoti ir ateityje (sakalas, 2001).

Valdymas ir yra ta organizuojanti visų gamybos (darbo) procesų pradžia, kai darbas (procesas) organizuojamas ne stichiškai, o su atitinkamu tikslu ir pagal parengtą planą.

Literatūroje yra daug įvairių valdymo sąvokos apibrėžimų: 1) valdymas - tai priemonė ar visuma priemonių, skirtų pasiekti valdymo tikslus, valdymo sprendimų paruošimas, priėmimas ir bendravimas visose veiklos srityse; 2) valdymas - tai kryptingas valdančiojo posistemio poveikis valdomajam, siekiant išlaikyti pastarąjį norimoje vystymosi trajektorijoje arba jam suteikti naują būseną.

Valdymo mokslo tikslas - pažinti ir panaudoti ekonominius dėsnius, valdymo dėsnius ir dėsningumus, užtikrinti valdymo proceso sistemingumą, kompleksiškumą ir nepertraukiamumą. Būtina išskirti valdymo mokslą ir valdymo meną. Valdymo meną lemia įgūdžiai, intuicija, asmenybės žavesys, mokėjimas kūrybiškai taikyti valdymo mokslą konkrečioje situacijoje. Vadinasi, valdymas - tai mokslas ir menas, kuriame glaudžiai susipynęs objektyvumas su subjektyvudarbo uždaviniai: pateikti organizacijos veiklos planavimo sampratą, pagrįsti planavimo funkciją, ištirti organizavimo funkciją, supažindinti su koordinavimo funkcija, nustatyti vvaldymas jau nuo seno buvo gyvenimo kokybės ir gerovės pamatas. Taigi kiekvienai visuomenei bei organizacijai reikalingas kokybiškas valdymas.

Daugybė žmonių planuoja savo veiklą vienai dienai (mėnesiui, metams. ) ir organizuoja išteklius, reikalingus planui įgyvendinti. Vėliau lyginame tai, ką padarėme, su tikslais bei uždaviniais, kurių ketinome siekti. Toks darbas apima visą valdymo procesą (juozaitienė, staponkienė, 2006). Organizacijos veiklos planavimą (valdymą) būtina suprasti kaip ciklą, susidedantį iš konkrečių vadybininko darbo sričių, vadinamų valdymo funkcijomis. Valdymo sistemoje visos valdymo funkcijos sudaro vieną bendrą procesą (stoškus, beržinskienė, 2005). Valdymo funkcija - tai konkreti vadybinės veiklos sritis.

Laikui bėgant darbo sąlygos ir valdymo technika tobulėjo, tačiau pagrindinės valdymo funkcijos iš esmės išliko nepakitusios.

Valdymo funkcijos turi specifinį charakterį, turinį ir gali būti atliekamos savarankiškai, kaip tarpusavyje nesusijusios, taip ir neatsiejamos viena nuo kitos.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (3362 žodžiai)
  • Universitetas
  • Regimantas
  • Organizacijos veiklos planavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Organizacijos veiklos planavimas. (2011 m. Vasario 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-veiklos-planavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 22:55
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo