Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka Žmogus organizacijoje


Įvadas. Organizacija. Organizacijos vidinė aplinka. Organizacijos išorinė aplinka. Žmogus organizacijoje. Išvados. Literatura.


Jau nuo pat pirmos gimimo dienos žmogus tampa organizacijos nariu. Jis gimęs papuola į savo pačia pirmą organizaciją – šeimą. Šioje organizacijoje visi jos nariai padeda vieni kitiems ir atlieka įvairiausius vaidmenis, kad šeimos organizacijoje viskas būtų gerai. Mama – pasirūpina, kad vaikai būtų pavalgę, vaikai – padeda tėvams namuose bei mokosi ir siekia šviesios ateities, o tėtis- dirba, kad šeima turėtų už ka pragyventi. Kai kiekvienas šeimos narys daro tai, kas jam priklauso šeimoje visi yra laimingi. Kaip matome, kad kiekvienas šeimos narys atskirai sunkiai išgyventų, nes be tėčio uždirbtų pinigų nebūtų mamai iš ko valgyti gaminti ar už ka namus išlaikyti, o vaikai be tėčio ar mamos negautų nei valgyti nei kišenpinigių į mokyklą. Taip pat ir šiuolaikiniame gyvenime. Nei vienas žmogus, koks jis bebūtų savarankiškas ar nepriklausomas, negalėtų tinkamai pasiekti savo svajonių ar tikslų be kitų žmonių pagalbos. Juk negali vienas žmogus išmanyti visko, todėl jam reikia kreiptis į tam tikros srities specialistus. Todėl, siekiant bendro tikslo, žmonės jungiasi i kolektyvus, grupes, komandas arba tiesiog organizacijas ir bendrai jų siekia. Kiekvienoje organizacijoje yra žmonės, kurie išmano vienus ar kitus dalykus, kurie priveda prie sėkmingo kelio tikslo link. Kiekvieną organizaciją veikia išorinė ir vidinė aplinka, kurių veiksniai lemia organizacijų veiklą. Taip pat kiekviena organizacija susideda iš įvairiausių žmonių, todėl jų vieta organizacijoje yra begalo svarbi. Šiame darbe aš panagrinėsiu organizacijos aplinkas bei žmogaus vietą joje.

Organizacija – tai žmonių grupė, kurių veikla sąmoningai koordinuojama bendrų tikslų įgyvendinimui (Seilius, 1994, p. 149).

Taigi, galima teigti, kad organizacija – tai grupė žmonių,kurie susijungė tam,kad siektų bendrų tikslų. 
Norint pasiekti juos reikia, kad visi jos nariai norėtų vieno ir to pačio, kad veikla būtų koordinuota ir, kad būtų vadovas, kuris galėtų tinkamai paskirstyti veiklą tarp grupės narių. Kaip matome, kad organizacija tinkamai veiktų vis tik turi būti tam tikras vadovas, kuris kontroliuotų ir būtų atsakingas už tinkamą ir veiksmingą darbo eigą.

Organizacijos veiklos sekmė priklauso nuo jos tikslų, joje dirbančių žmonių, jų noro dirbti, jū susikoncentravimo bei skatinimo siekti tų bendru tikslų. Taip pat veiklos sekmė priklauso ir nuo darbų koordinacijos ir užduočių atlikimo, taikomų technologijų ir organizacijos struktūros. Visi šie veiksniai sudaro organizacijos vidinę aplinką.

Kiekviena organizacija turi savo konkrečius bendrus tikslus. Dažnai yra keliami ir mažesni tikslai pavyzdžiui atskiriems organizacijoms padaliniams arba atskiroms organizacijos grupės, bet visi tie mažesni tikslai yra keliami tam, kad galutiniame rezultate būtų pasiektas tas vienas ddelis bendras organizacijos tikslas.

Personalas. Organizacija būtų neįmanoma be žmonių. Juk organizacija susideda iš jų, todėl tai yra jos pagrindas. Organizacijos veikla stipriai priklauso nuo personalo. Tinkamai parengtas personalas, turintis daug sugebančių, talentingų, turinčių gerą požiūrį į darbą, vertybes, keliamus reikalavimus garantuotai organizacijai atneš sėkmę. Jeigu personalas yra tinkamai skatinamas ir tinkamai apmokytas bei nuolat supažindinamas su organizacijos veiksmais, naujovėmis ir k.t. tuomet žmonės ir norės dirbti tokioje organizacijoje su tokiais vadovais ir tokia grupe žmonių, kurie siekdami bendrų tikslų sugeba bendrai spręsti problemas, ieškoti išeičių bei kartu džiaugtis pasiektais rezultatai. Atitinkamas bendravimas ir elgesys su organizacijos personalu atneša atitinkamus rezultatus.

Sugebėjimas tinkamai valdyti personalą yra didelis privalumas organizacijai. Juk kiekvienas žmgus norėtų dirbti ten, kur su juo tinkamai elgiamasi, kur jis yra tinkamai apmokamas, laiku gaunamas atlyginimas ir kur kiekvienas žmogus yra gerai priimamas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 64 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3586 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka Žmogus organizacijoje
    10 - 8 balsai (-ų)
Organizacijos vidinė ir išorinė aplinka Žmogus organizacijoje. (2016 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-vidine-ir-isorine-aplinka-zmogus-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 09:47
×