Organizacijos vystymo tikslai socializacija


Organizacijos vystymosi tikslai. Organizacijos elgsena, kultura klimatas. Socializacija organizacijoje. Organizacijos kulturos vystymas. Referatas organizacijos vystymas. Socializacija po mokslu i darba. 7.organizacijos vystymas. Vaiko socializacijos planas. Moderniosios socializacijos referatai. Organizacine kultura socializacija.

Įvadas. Organizacijos kultūra ir klimatas ir jų įtaka organizacijos vystymui. Organizacijos kultūra. Organizacijos klimatas. Organizacijos kultūros ir klimato įtaka organizacijos vystymui. Organizacijos požiūrį į pokyčiusdarbuotojų socializacija organizacijoje. Išvados. Literatūra.

K. Marksas pateikė labai vaizdingą ir prasmingą pavyzdį, parodantį ir valdymo darbo būtinumą, ir jo ypatybes, skiriančias nuo kitų darbų. Jis rašo, kad kai scenoje koncertuoja vienas smuikininkas, jis pats vienas, be niekieno pagalbos, gali puikiai atlikti muzikos kurinį, suteigdamas publikai malonumą. Gi kai scena pilna įvairiais instrumentais grojančių muzikantų, publika pajus malonumą tik tada kai prieš juos atsistos dirigentas, valdantis jų visų bendrą darbą. Šis pavyzdys prasmingas trim požiūriais. Pirmiausia, parodymas, kad kai darbą atlieka daugiau negu vienas žmogus, jis turi būti padalytas viešiems dalyviams ir toliau tas į dalis suskirstytas darbas turi būti derinamas, koordinuojamas, kad bendromis visų dalyvių pastangomis būtų gautas norimas produktas – tą ir daro dirigentas. Antrą, pavyzdys rodo, jog vadovo darbas iš esmės skiriasi nuo valdomųjų, savo pastangomis kuriančių norimą produktą, darbo: jei visi orkestro dalyviai kuria įvairius garsus, kurie tarpusavyje derėdami ir sukelia bendrą garsą, džiuginantį klausytojus, tai dirigentas atvirkščiai, neturi sukelti nė menkiausio garso, o savo judesiais parodyti, kokių pastangų jis laukia iš orkestrų. Trečia šio pavyzdžio prasmė yra ta, kad žmogus valdantis kitų darbą, turi būti išskiriamas iš visų bendrai dirbančių žmonių tik tada, kai to valdymo darbo susidaro pakankamai daug.

Ir nors verslas lietuvoje labai sparčiai auga, žmogiškųjų išteklių sritis čia dar tik plėtojasi. Strateginio personalo valdymo samprata, pradėta praktikuoti vakarų šalyse 1980 m. , atskleidė naują požiūrį į organizacijoje dirbantį žmogų, jo indėlį į organizacijos veiklos rezultatus. Darbuotojas buvo laikomas svarbiu siekiant įmonės verslo strategijos sėkmės ir kuriant jos konkurencinį pranašumą

Priimtas į darbą žmogus turi prisitaikyti prie naujų darbo sąlygų. Jei sekasi prisitaikyti prie naujos organizacijos bei jos narių, teigiamai veikiama darbuotojo psichika ir darbo našumas kyla proporcingai. Šiuolaikiniai lietuvos vadovai retai susimąsto, kad pelną sukurs tik patenkinti savo organizacija darbuotojai, kurie bus lojalūs jos siekiams. Organizacijos gyvavimas priklauso nuo jos narių santykių su organizacija bei tarpusavyje. Žvelgiant iš šių pozicijų, tikslinga analizuoti individo ir kitų organizacijos narių tarpusavio santykių raidą, kuri pateiktų vaizdą, kaip individas tampa visuomeniniu žmogumi.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2304 žodžiai)
  • Kolegija
  • As
  • Organizacijos vystymo tikslai socializacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Organizacijos vystymo tikslai socializacija. (2012 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacijos-vystymo-tikslai-socializacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:34
×