Organizacijų raida: Steigimas, plėtra, reorganizacija ir likvidavimas


Organizacijų raida Steigimas,plėtra,reorganizacija ir likvidavimas. Reorganizavimo procedūra. Priimamas sprendimas inicijuoti reorganizavimą. Akcininkai ir kreditoriai susipažįsta su minėtais reorganizavimo dokumentais. Būtina laikytis tam. Reorganizavimo sąlygos(finansinė. Reorganizavimą pripažinti negaliojančiu gali tik teismas esant šioms aplinkybėms. Juridinio asmens likvidavimas Asmens likvidavimas priklauso nuo jo rūšies ir įsteigimo tvarkos. Individualios įmonės likvidavimas. Teismo sprendimas likviduoti. Akcinės bendrovės likvidavimo ypatumai.


Priimamas sprendimas inicijuoti reorganizavimą. 2.Sudaromos reorganizavimo sąlygos(sukuriamos bendrovės įstatai, parengiami bendrovių paskutinių trejų metų metinė finansinė atsakomybė. 3.Reorganizavimo sąlygas vertina audito įmonė ir pateikia vertinimo ataskaitą. 4.Valdymo organai parengia rastiškas ataskaitas apie numatomą reorganizavimą. 5.Reorganizavimo sąlygos skelbiamos viešai. 6.Ne vėliau kaip pirmą paskelbimo dieną reorganizavimo sąlygos ir jų vertinimo ataskaita pateikiamos Juridinių asmenų registrui.

Akcininkai ir kreditoriai susipažįsta su minėtais reorganizavimo dokumentais. 8.Kreditoriai pateikia reikalavimus dėl prievolių vykdymo papildomo užtikrinimo. 9.Visuotiniuose akcininkų susirinkimuose(VAS) priimami sprendimai. Taip pat pakeičiami ar priimami bendrovių įstatai. 10.Reorganizavimo dokumentus patvirtina notaras. 11.Juridinių asmenų registre (JAR) registruojamos naujos bendrovės, jos veiklos įstatai ar išregistruojamos veikimą nutraukusios įmonės. 12.Bendrovių visas turtas, teisės ir pareigos perduodamos po reorganizavimo veikiančioms bendrovėms.

Būtina laikytis tam tikrų sąlygų: 1.Prie reorganizavimo paprastai gali prisidėti tik tos pačios teisinės formos. 2.Sprendimas dėl reorganizavimo priimamas ne mažesne nei 2/3 balsų dauguma. 3.Sprendimą dėl reorganizavimo gali priimti kitas valdymo organas jei yra įvykdytos įstatymo numatytos sąlygos.

  • MS PowerPoint 42 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (489 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vygaudas
  • Organizacijų raida: Steigimas, plėtra, reorganizacija ir likvidavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Organizacijų raida: Steigimas, plėtra, reorganizacija ir likvidavimas. (2020 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizaciju-raida-steigimas-pletra-reorganizacija-ir-likvidavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 10 d. 16:52
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo