Organizacijų sociologijos kurso konspektas


Organizacijų sociologija. Sociologija organizaciju pavyzdziai. Organizacijos sociologija. Organizacijų sociologija konspektas. Organizaciju sociologijos teorija.

Organizacijos kaip tyrimo objektas. Organizacijų teorijos. Socialinės grupės. Organizacija kaip socialinė grupė. Šiuolaikinės organizacijų formos. Organizacijos kultūra. Komunikacija organizacijose. Organizaciniai konfliktai. Socialinė kontrolė organizacijose.

Organizacijų sociologija, kaip mokslas, gyvuoja jau daugiau kaip šimtą metų. Organizacijų problemas nagrinėja įvairių sričių specialistai: vadybininkai, politologai, sociologai, psichologai. Neįmanoma suprasti visuomenės struktūros ir jos raidos neištyrus organizacijų pasaulio. Kiekvieno iš mūsų gyvenimas tampriai susietas su organizacijomis: žmogus gimsta, auga, tenkina savo poreikius organizacijose ir netgi jam mirus nepalieka likimo valiai.

Organizacijų sociologija - tai speciali socioliginė teorija, aiškinanti organizacijų, kaip žmonių bendrijų, kūrimąsi, funkcionavimą ir plėtijimąsi, toms bendrijoms įgyvendinant kokią nors programą ar tikslą bei veikorganizuota veikla - būtina žmonių egzistavimo sąlyga. Tačiau tokio tipo veikla būdinga ne tik žmonėms. Tokių pavyzdžių randame gyvūnijos pasaulyje - didžiulės termitų bendrijos, kai kurios paukščių rūšys, primatai. Organizuotas gyvenimas gyvūnų bendrijose turi vieną ypatybę: kiekvienas bendrijos narys atlieka savo funkciją instinktyviai, neracionaliai. Tuo tarpu žmonės iš pat pradžidaugelyje atvejų tikslo siekimo būdas priklauso nuo kolektyvinių žmonių pastangų, nes dauguma poreikių negali būti patenkinta be kitų individų dalyvavimo. Tokių poreikių tenkinimui formuojamos socialinės astokio pobūdžio organizacijos atsirado dar senovės laikais, pereinant nuo tradicinės genčių visuomenės prie valstybinių struktūrų. Ypač šios organizacijos paplito tokiose veiklos srityse kaip statybos ir kariuomenė, kur be sąvoka organizacija yra plačiai vartojama praktikoje, tačiau jai suteikiamos skirtingos prasmės. Dažniausiai išskiriami trys pagrindiniai termino organizacija vartojimo atvejai. Kiekvienu atveju terminas turi skirtingą pregzistuoja daugybė organizacijos apibrėžimų. Iš jų paprastai išskiriami tie, kurie organizacijas apibūdina kaip racionalias sistemas arba kaip sistemas, nukreiptas į kažkokių tikslų įgyvendinimą, pagrindinės organizacijos apibrėžimo kryptyatsižvelgiant į išvardytas organizacijos apibrėžimo kryptis, galima išskirti du specifinius bruožus, atskiriančius. Organizaciją nuo kitų, socialinių g. Organizacijos - tai tokios grupės, kurioms būdinga didelė formalizacija. Jos vidinė struktūra labai formalizuota, nes taisyklės ir reglamentai apima beveik visą jos narių elgesį. Ji aiškai ir tiksliai suformuluota ir apima visus vaidmenis, numato žmonių, elgesį, neatsižvelgiant į asmenines individo savybes, jo vietą organizacijos struktūroje.

  • Microsoft Word 114 KB
  • 2010 m.
  • 43 puslapiai (14142 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vladislovas
  • Organizacijų sociologijos kurso konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Organizacijų sociologijos kurso konspektas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizaciju-sociologijos-kurso-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 01:51
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo