Organizacijų teorijų svarba


Organizacijų teorijų svarba. Įvadas. Organizacijų teorija. Organizacijų teorijos tikslas. Orgazinacijų teorijos pritaikymas. Organizacijų teorijos šaltiniai. Organizacijų teorijos šaltinia i. Klasikinės teorijos mąstytojai. Modernizmo mąstytojai. Filosofinės atšakos. Trijų organizacijos teorijos požiūrių santrauka. Konceptualus organizacijų modelis. Išvados.

Tikslas – supažindinti su organizacijų teorija bei jos svarba. Uždaviniai: Pateikti organizacijų teorijos sąvoką bei jos tikslus; Supažindinti su OT pritaikymu; Išskirti ir apibūdinti organizacijų teorijų požiūrius;.

Organizacijų teorijos pagrindą sudaro sistemų teorija. OT - tai visuma teorijų, kurios tiria organizacijų sukūrimo, veikimo, plėtros, likvidavimo bei jos struktūros principus. Šis mokslas taip pat tiria organizacijos esmę, tipus, misijas, tikslus, aplinką, struktūras, santykius ir procesus, elgseną, komunikaciją ir kt.

Tikslas – nustatyti ir ištirti bendrąsias organizacijų savybes ir bruožus, kūrimosi, veikimo ir plėtros dėsningumus bei ypatumus. Organizacijų teorija privalo nustatyti, kokiu nuoseklumu ir dėsningumu vyksta procesai, kaip susideda, kuriasi ir kokias formas bei struktūras įgauna organizacijos.

Kiekvienas teoretikas organizacijų teorija suprato ir interpretavo savitai, nėra vienos nusistovėjusios nuomonės joms apibūdinti.

Modernistų organizacijos teoretikai daugiausia dėmesio skiria į tai, kaip padidinti organizacijos efektyvumą, pagerinti struktūrą ir kontrolę. Simboliniai interpretyvistai pasižymi tuo, kad iškelia organizaciją kaip vientisą, neišskiriamą bendruomenę, taip pat nagrinėja, kaip yra sukuriamos reikšmės ir realijos, susijusios su organizacijos gyvavimu.

  • MS PowerPoint 74 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (502 žodžiai)
  • Universitetas
  • Klaudijus
  • Organizacijų teorijų svarba
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Organizacijų teorijų svarba. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizaciju-teoriju-svarba.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 15:06
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo