Organizacine elgsena. Lyderystės (lyderio elgsenos) įtaka darbuotojų veiklai


Organizacinė lyderystė. Lyderio bruožai ir elgsena. Lyderystes susijusi su itaka. Lyderystes temos referatai.

Lyderystes (lyderio elgsenos) itaka darbuotoju veiklai,luderiavimo samprata,lyderiu veiklos funkcijos,tipai,bruozai,lyderiavimo teorija. Įvadas. Lyderiavimo samprata. Lyderių veiklos funkcijos. Lyderių tipai. Lyderių bruožai. Bihevioristinė lyderiavimo teorija. Lyderiavimas atsitiktinumų požiūriu. Charizmatinis lyderiavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Lyderiai yra patikimi. Jie yra prognozuojami, o jo pasekėjai yra įsitikinę, kad jis elgsis būtent taip, kaip ir žadėjo elgtis;

Dominavimas yra agresyvus; jis riboja, demobilizuoja ir gniuždo. Tuo tarpu lyderis iškelia kitus. Jis išlaisvina, sutelkia ir įkvepia.

Lyderis privalo Įdėti daug energijos i tikslo pasiekimą. Jam turi būti būdinga:

Buvo sudaryta anketa apie lyderiavimą,apklausta 30 aponentų vienoje organizcijoje. Norėta išsiaiškinti kaip paveikia lyderystės elgsena darbuotojus organizacijos veikloje.

Daugiausiai atsakiusųjų buvo moterys, nes šioje organizacjoje dirba dauguma moterų. Į anketos klausymus atsakiusiųjų pareigos yra darbuotojai (veiklos skyriaus atstovai), jų amžius nuo 19 m. iki 30 m.

Atsakiusieji į 6 klausymą, reikejo pasirinkti, kas aponentų nuomone, daro didžiausią įtaką ir efektyvumą lyderystei, dauguma pasirinko asmenines sąvybes ir priklausančios savybės nuo įgūdžių.

Atsakiusieji į 7 klausimą, pasirinko, jog lyderiui lytis nesvarbu, juo gali tapti tiek vyras, tiek moteris, tai tik priklauso nuo pačio žmogaus.

Atsakant į 8 klausimą, darbuotojai norėtų, kad jiems vadovautų vyras lyderis, kad tai ir prieštarauja į jų atsakytus klausimus į 7 klausimą, bet jei galėtų rinktis, tai pasirinktų vyrą vadovą (lyderį).

Atsakymai į 9 klausimą, aponentai galėjo pasirinkti 5 savybes iš pateiktų variantų, reikėjo pasirinkti kelias sąvybes, kurios aponentų nuomone, tinka lyderiui, dauguma pasirinko kūribiškumą, iniciatyvumą, komunikabilumą, dominavimą ir aukštą išsilavinimo lygį. Šios sąvybės apklaustiems aponentams, pasirode tinkamiausiomis ir reikalingiausiomis dirbantiems organizacijoje lyderiams.

Klausimas numeriu 10, apie tai, ką geriausiai turi sugebėti lyderiai. Atsakiusieji pasirinko kelis variantus ir visi buvo labai skirtingi, 50% pasirinko atsakymą, jog lyderis turi mokėti įkvėpti grupės ar organizacijos narius ir 50% aponentų mano, kad lyderiai turi tiksliai ir aiškiai suformuluoti darbuotojams pavestą užduotį.

Išanalizavus atsakymus į anketoje pateiktus klausimus, galima teigti, jog lyderiais ne gimstama, o jeis tampama, kiekvienas vadovas, turi turėti tam tikras svarbias sąvybes, o jos yra tik įgijamos patirtimi vadovaujant organizacijoje ar tam tikrai grupei žmonių. Darbuotojams labai yra svarbi motyvacija darbui iš vadovų, kad būtų aiškiai apibrėžtas tikslas pateiktai darbo užduočiai.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 126 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (5477 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ramune
  • Organizacine elgsena. Lyderystės (lyderio elgsenos) įtaka darbuotojų veiklai
    10 - 3 balsai (-ų)
Organizacine elgsena. Lyderystės (lyderio elgsenos) įtaka darbuotojų veiklai. (2013 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacine-elgsena-lyderystes-lyderio-elgsenos-itaka-darbuotoju-veiklai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 17:13
×