Organizacinė kultūra projektas


Vadybos skaidrės.

Organizacinė kultūra. Organizacijos ir organizacinės kultūros samprata. Organizacinės kultūros tikslas. Subkultūros organizacijoje. Organizacinės kultūros nauda vadovams. Organizacinės kultūros nauda darbuotojams. Stiprios ir silpnos organizacinės kultūros požymiai. Organizacinės kultūros. elementai. Organizacinės kultūros elementai. Aprangos kodas. Tinkamos darbo aprangos pavyzdžiai. Netinkamos darbo aprangos pavyzdžiai. KVK istorija. Mars Lietuva. Praktinė užduotis. Organizacinės kultūros tipologijos. Камерон, Kуинн (2001) išskiria šias kultūros tipologijas. Anot Гринберг, Бэйрон (2004). Гринберг, Бэйрон (2004) teigimu, analizuojant ir nustatant organizacinės kultūros tipą. Šimanskienė L. pateikia šias organizacinės kultūros diagnozavimo priemones. Organizacinės kultūros keitimo procesas. Siekiant efektyvių kultūros pokyčių būtina. Tobulinant organizacinę kultūrą rekomenduotina. Vadovo vaidmuo keičiant bei kuriant organizacinę kultūrą. Камерон, Kуинн (2001), pateikia vadovų valdymo įgūdžius.


Simboliai - vizualus organizacijos pristatymas, apimantis logotipą, aprangos kodą ir kt.

Istorijos - pasakojimai apie buvusius įvykius, perduodantys ir iliustruojantys kultūrines normas ir vertybes. Pvz. Knyga apie buvusius įmonės žmones, įmonės įsikūrimą, plėtrą, reorganizavimą ir pan.

Įvardinkite ir charakterizuokite kolegijoje vyraujančius organizacinės kultūros elementus. Dirbdami grupėmis, parenkite ceremonijos, kuri galėtų tapti Jūsų organizacijos ar mokymo įstaigos kultūros elementu, scenarijų. Rengdami scenarijų akcentuokite: a) kokia yra ceremonijos idėja ir prasmė; b) kada ceremonija vyksta; c) kas yra ceremonijos dalyviai, kokie jų vaidmenys; d) kokių sąlygų ir aplinkos reikia ceremonijai atlikti.

Biurokratinė (hierarchinė) kultūra. Ši organizacinė kultūra charakterizuojama kaip formali bei struktūrizuota. Žmonės organizacijoje vadovaujasi procedūromis. Efektyvūs lyderiai – tai geri organizatoriai. Svarbiausias tokios kultūros principas yra stabilios organizacijos veiklos palaikymas. Ilgalaikiai organizacijos tikslai atspindi jos siekimą stabilumo, apibrėžtumo ir rentabilumo. Organizaciją jungia formalizuotos taisyklės ir oficiali politika. Šios kultūros charakteristikos suformuluotos vadovaujantis Weber biurokratiniais principais.

Rinkos kultūra. Šios kultūros bruožas yra tas, jog organizacija savo veiksmus nukreipia į išorinę aplinką nei į savo vidinius reikalus. Pagrindinis jos dėmesys yra nukreiptas į darbą su klientais, tiekėjais, profesionaliomis organizacijomis, teisinio reguliavimo institucijomis ir pan. Lyderiai – tai reiklūs organizacijos šeimininkai ir nusiteikę rimtai konkurencijai rinkoje. Organizaciją vienija tikslas – laimėti. Organizacijos sėkmė suprantama kaip įsiskverbimas, užvaldymas kitų rinkas ir jose lyderio pozicijų užėmimas. Šis kultūros tipas suformuluotas vadovaujantis Williamson, Ouchi moksliniais darbais.

 • Vadyba Skaidrės
 • 2017 m.
 • Lietuvių
 • Modesta1996
 • 49 puslapiai (1879 žodžiai)
 • Kolegija
 • Vadybos skaidrės
 • MS PowerPoint 5222 KB
 • Organizacinė kultūra projektas
  10 - 3 balsai (-ų)
Organizacinė kultūra projektas . (2017 m. Kovo 14 d.). http://www.mokslobaze.lt/organizacine-kultura-projektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 05:53