Organizacinės kultūros poveikis įmonių vadybai


Organizacinė kultūra organizacinės kultūros apibrėžimas. Kultūra yra aprašomasis terminas. Ar organizacijos turi vienodą kultūrą. Organizacinės kultūros ir įmonės veiklos sąsajos.


Kaip teigia Hatch ir Schultz, organizacinė kultūra apima visus įmonės narius, visus hierarchinius lygius.

Siekiant, kad įmonė nuolat tobulėtų ir klestėtų rinkos sąlygomis, būtina, kad ji būtų tikslingai valdoma ir dirbtų pelningai. Analizuojant mokslininkų sukurtus modelius, tarp glaudžiai susijusių veiksnių, turinčių įtaką įmonės veiklos efektyvumui, visada pasireiškia organizacinės kultūros vaidmuo. Vieni mokslininkai tiesiogiai išskiria organizacinę kultūrą kaip įmonę veikiančią jėgą kiti tiksliai nenurodo jos svarbos, tačiau jos elementus galima įžvelgti išsamiau nagrinėjant kiekvieną sudedamąjį.

Darbuotojų skatinimas priklauso nuo individo, sąlygų ir laiko, jis nėra pastovus, o nuolat kinta, todėl neįmanoma vienareikšmiškai atsakyti, kaip geriausiai skatinti darbuotojus. Kiekvienas naujas požiūris praplečia supratimą apie skatinimą ir suteikia papildomų galimybių praktiniam darbuotojų skatinimui. Tai verčia ieškoti naujų būdų, mobilizuoti vidinius rezervus, keisti tradicinius darbo valdymo metodus. Autoriai, nagrinėjantys organizacinės kultūros reiškinį (Šavareikienė, Šimanskienė, DuBrin,), akcentuoja, kad ji yra efektyvi ir sėkminga darbuotojų skatinimo priemonė. Taip pat, kaip teigia Lok ir Crawford, organizacinė kultūra yra priemonė didinti darbuotojų pasitenkinimą darbu.

Organizacinė kultūra turi suvienyti ir nukreipti darbuotojus įmonės tikslams siekti, pripažįstant bendras vertybes. Platonova ir kt. pateikia tyrimo rezultatus, kurie parodo, kad darbuotojų organizacinės kultūros suvokimas veikia darbuotojų pasitenkinimą darbu. Jie teigia, kad komandinio darbo ir komandinių vertybių pabrėžimas sukuria vienybės su įmone jausmą Hatch ir Schultz (2001) pažymi, kad organizacinė kultūra - tai darbuotojų požiūris į pačią įmonę, jos vertybes ir elgseną.

Apibendrinus mokslininkų publikacijas bei tyrimus, galima teigti, kad organizacinė kultūra daro

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1504 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Organizacinės kultūros poveikis įmonių vadybai
    10 - 1 balsai (-ų)
Organizacinės kultūros poveikis įmonių vadybai. (2016 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacines-kulturos-poveikis-imoniu-vadybai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 11:20
×