Organizacinės valdymo struktūros referatas


Organizacinės valdymo struktūros. Klasikinės organizacinės valdymo struktūros. Naujos valdymo organizacinės struktūros.

Organizacinės valdymo struktūros terminas vadyboje naudojamas, kalbant apie valdymo funkcijų, valdymo tikslų realizavimo formą, apie formaliąją (kietąją) socialinės organizacijos valdymo sistemos dalį.

Santykinai savarankiškų organizacijos valdymo elementų, vykdančių tam tikras jiems priskirtas funkcijas, visuma, susieta tam tikrais nustatytais formaliais ryšiais, būtinas organizacijos tikslams pasiekti;

Pareigų, teisių ir atsakomybės paskirstymas tarp susijusių funkcinių vietų;

Organizacijos valdymo veiklų padalijimo, sugrupavimo bei santykių tarp įvairių darbuotojų grupių koordinavimo būdas.

Organizacijos struktūrizavimas apima visada du aspektus:

Klasikiniai organizacinių valdymo struktūrų tipai – linijinė, funkcinė ir patriarchalinė  bei dar viena , dažniau pasitaikanti – linijinė-štabinė struktūra.

Buvo parengtos prisitaikančios struktūros. Jos daug lankstesnės ir greičiau modifikuojamos pagal išorės aplinkos pasikeitimus ir organizacijos poreikius. Bet reikia pabrėžti, kad jos nėra geriausios tada, kai aplinka mažai kinta ar yra stabili.Dažniausiai naudojami du prisitaikančių struktūrų tipai: projektinė ir matricinė.

Globalinius pokyčius skatinančios jėgos;

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1410 žodžiai)
  • Universitetas
  • Loreta
  • Organizacinės valdymo struktūros referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Organizacinės valdymo struktūros referatas. (2015 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacines-valdymo-strukturos-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 00:29
×