Organizacinės valdymo stuktūros, jų tipai


Įvadas. Organizacijos valdymo struktūra. Valdymo struktūrų tipai. Patriarchalinė arba paprastoji struktūra. Funkcinė struktūra. Divizinė struktūra. Matricinė struktūra. Tinklinė struktūra. Linijinė struktūra. Štabinė struktūra. Išvados. Literatūros sąrašas.


Nei viena organizacija negalėtų išsiversti be valdymo struktūros. Kiekvienoje organizacijoje vyrauja tam tikra valdymo forma, kuri nors nėra pagrindinė veikla, tačiau yra labai svarbi norint pasiekti užsibrėžtų tikslų ir strategijos įgyvendinimo.

Šio darbo tikslas – aprašyti organizacinius valdymo struktūras ir jų tipus.

Darbo pasidalijimą. Viso darbo suskirstymas į užduotis, kurias būtų galima atlikti logiškai, patogiai ir efektyviai paskiriant jas pavieniams žmonėms, arba keleto žmonių grupėms.

Struktūrinių grandžių formavimasis – organizacijoje turi egzistuoti efektyvus užduočių sujungimas tarp darbuotojų ar jų grupių.

Organizacinis hierarchijos sutvarkymas – sukonkretinimas kas kam organizacijoje turi būti pavaldus.

Aptarus šiuos keturis pagrindinius klausimus galima nuspręsti, koks valdymo struktūros modelis organizacijai priimtiniausias, tinkamiausias ir efektyviausias. Tai labai svarbi organizacijos dalis, kadangi struktūra turi ilgalaikį strateginį pobūdį, tad kuriant ją reikia tikėtis ir planuoti, kad ji gyvuos ilgą laiką.

Patriarchalinė struktūra renkamasi tuomet, kai nėra aukštesnio ir žemesnio lygio vadovų. Joje paprastai būna tik du ar trys vertikalūs valdymo lygiai, nėra griežto skirstymo į padalinius, o sprendimus priima vienas vadovas. Ši struktūra taikoma mažose firmose, ji vertinama dėl paprastumo, greitumo, lankstumo ir nebrangaus išlaikymo. Jos silpnybė pasireiškia išsaugojimu tik mažose organizacijose. Trūkumai, kad bendradarbiai nurodymus gauna iš kelių vadovų, tad gali būti pažeistas žemesnio lygio vadovo autoritetas. Privalumas – valdžia vieno vadovo rankose.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 134 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1286 žodžiai)
  • Kolegija
  • J
  • Organizacinės valdymo stuktūros, jų tipai
    10 - 10 balsai (-ų)
Organizacinės valdymo stuktūros, jų tipai. (2016 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizacines-valdymo-stukturos-ju-tipai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 16:38
×