Organizacinių valdymo struktūrų projektavimo savo profesinėje veikloje variantų analizė


Įvadas. Organizacinės valdymo struktūros. Linijinė valdymo struktūra. Funkcinė valdymo struktūra. Matricinė valdymo struktūra. Organizacinių valdymo struktūrų formavimo būdai. Organizacinių valdymo struktūrų formavimas pagal funkcijas. Organizacinių valdymo struktūrų formavimas pagal paslaugas. Organizacinių valdymo struktūrų formavimas pagal geografinį principą. Organizacinių valdymo struktūrų formavimas pagal procesus ar įrengimus. Ab „Lietuvos geležinkeliai“ organizacinė valdymo struktūra. AB „Lietuvos geležinkeliai“ direkcijų pagrindinės kryptys ir plėtra. AB „Lietuvos geležinkeliai“ organizacinės valdymo struktūros formavimo būdai. Išvados. Literatūros šarašas.


Darbo tikslas: išanalizuoti AB „Lietuvos geležinkeliai“ organizacinę valdymo struktūrą. Uždaviniai:

išanalizuoti organizacinių valdymo struktūrų formavimo būdus;

susipažinti su AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadybiniu darbu, pateikti bendrovės organizacinės valdymo struktūros analizę;

Organizacinė valdymo struktūra - tai organizacinė forma, apimanti teisių, pareigų ir atsakomybės paskirstymą tarp valdymo lygių ir funkcinių sričių.Esminis veiksnys organizacijos tikslams pasiekti yra veiksmingas personalo valdymas. Valdymo struktūra nustato organizacijos elementų santykius ir suteikia organizacijai tam tikrą formą. Pagrindiniai organizaciniai valdymo struktūrų tipai: linijinė, funkcinė ir matricinė stuktūros.

Linijinėsstruktūros esminis bruožas yra vienvaldiškumas – pavaldiniai užduotis gauna gauna tik iš vieno vadovo ir jam atskaitingi. Pavaldumas nustatytas aiškiai, kiekvienam vadovui tiesiogiai pavaldūs keli darbuotojai. Tiesioginis (vadovas – pavaldinys) ir grįžtamasis ryšiai vienos linijos (nuo to ir pavadinimas). Vadovas atsakingas už jam pavaldžių struktūrinių padalinių veiklą visais klausimais. (Bivainis. J, 2011)

Dažniausiai nurodomi tokie linijinėms struktūroms būdingi pranašumai:

vadovas pats atsako už jam pavaldaus pavaldinio darbą.

žemesnio lygio vadovai praranda savarankiškumą ir iniciatyvą;

Funkcinės valdymo struktūros esmė – skiringų valdymo lygių specializacija nesutampa, dažniausiai aukštesnio lygio grandys specializuotos pagal specialiąsias valdymo funkcijas, o jų atžvilgiu žemesnio - pagal kitą požymį, pvz., produktus, rinkas ir kt. Žemutinės grandys užduotis gauna iš kelių aukštesnio lygio grandžių ir už jų įvykdymą atsakitingos jas davusiems. Aukštesnio lygio grandžių kompetencija ribojama joms priskirta funkcija. (Bivainis. J, 2011)

sunkesnė darbuotojų adaptacija, komplikuotesnis jų tarpusavio bendravimas;

Skirstymo į padalinius padalinius principas susijęs su darbo pasidalijimo pasidalijimo principu, reikalaujančiu, kad kiekvienam padaliniu būtų priskirta konkreti sritis, kurioje jis turėtų išskirtinę valdžią.

Renkantis skirstymo į padalinius principą, svarbu įvertinti galimą pastangų ir veiklų dubliavimąsi, ar organizacija gali sau leisti tokią prabangą, ar tai duos jai papildomos naudos, o gal funkcines veiklas geriau suorganizuoti į vieną centrinį štabą. Šis pavojus negresia tik funkcinei struktūrai.

Išskiriami šie organizacijos grupavimo į padalinius pagrindai divizinėms organizacinėms valdymo struktūroms kurti: pagal funkcijas, pagal produktus ar paslaugas, pagal geografinį (teritorinį) principą, pagal marketingo kanalus, pagal procesus ar įrengimus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 154 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1973 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gedvilė
  • Organizacinių valdymo struktūrų projektavimo savo profesinėje veikloje variantų analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Organizacinių valdymo struktūrų projektavimo savo profesinėje veikloje variantų analizė. (2016 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizaciniu-valdymo-strukturu-projektavimo-savo-profesineje-veikloje-variantu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:29
×