Organizacinių vertybių ugdymas


Organizacines vertybes. Organizaciniu vertybiu samprata. Z. monkevičienė l. liugailaitė-radzvickiene. Vertybiu ugdymo referatas. Organizacinės sėkmės ugdymo pratybos. Kodel svarbu neisduoti savo vertybiu. Knyga organizacijos vertybės. Monkevičienė z. liugailaitė – radzvickienė l. Moksliniai straipsniai apie vertybes. Vertybių komunikavimas.

Įvadas. Organizacinių vertybių samprata. Organizacinių vertybių sistema. Organizacinių vertybių skirstymas. Organizacijos strategijos ryšys su vertybėmis, jų komunikavimas. Organizacinių vertybių ugdymas. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas: išanalizuoti organizacinių vertybių ūgdymą. Darbo metodas: mokslinių straipsnių analizė.

Organizaijos sekmė priklauso nuo labai daug veiksniu, tokių kaip organizacijų vadovų žinios, sugebėjimai, mąstymo būdas, elgesio tipas, puoselėjimos vertybės. Tačiau nevisos organizacijos vertybės yra suvokiamos, skleidžiamos ir įgyvendinamos vienodai. Todėl, darbe, remiantis moksliniais straipsniais, suformuota vertybių samprata, apžvelta vertybių sistema, pateiktas organizacinių vertybių skirstymas, išanalizuotas organizacijos strategijos ryšys su vertybėmis ir jų komunikavimas, apžvelgtas organizacinių vertybių monkevičienė z. Liugailaitė – radzvickienė l. (2009) teigia, kad organizacinės vertybės išpopulerėjo 1994 metais, kai jungtinėse amerikos valstijose buvo išleista collins ir porras knyga built to last ( taip kuriama amžiams ), kurioje per hewlett – packard ir proctor & gamble pavyzdžius parodyta, kad kompanijų sėkmės laidas yra tai, jog jos turi stiprias organizacines vertybes (palmer, foley ir parson, 2004). Tuomet organizacinės vertybės buvo apibrėžtos kaip keletas kelrodiklinių principų, kurių nereikia painioti su speifinėmis kultūros apraiškomis. Jos dar apibrėžiamos kaip ilgalaikis įsitikinimas, kad tam tikras elgesio modelis yra asmeniškai – psichologiškai arba socialiai – kultūriškai pageidautinas (hestroni ir asya, 2002); kaip įsitikinimas ir moraliniai principai, kurie slypi organizacijos kultrūtoje ir suteikia reikšmę normoms ir elgesio standartams joje (campbell ir yeung. 2002); kaip tai, kas yra svarbu visiems organizacijos nariams (williams, 2002); kaip daug salykų apjungianti, ilgai išliekanti sistema, apimanti įsitikinimus dėl asmeniškai ir socialiai pageidaujamų elgisimo būdų (klenke, 2005). Organizacijos vertybės nusako, kurie iš alternatyvių verslo veiksmų ar tikslų yra labiausiai pageidautini (enz ir schwenk, 1991). Dažniausiai organizacijos vertybių sąvoka apibudinama tokiomis kategorijomis, kaip įsitikinimai, principai, ilgalaikiai troškimai, kas atspindi nekintamumą ir vidinį nusiteikimą. Kitaip tariant, organizacinės vertybės yra tai, kas patikrinta laiko, stabilumo ir plaukia iš viršaus – ką organizacija laiko elgesio standartu.

Vertybių sampratų analizė rodo, kad autoriai jas nagrinėja orienduodamiesiorganizacijos (campbell ir yeung, 2002; enzi r schwenk, 1991; freemaborisova l. (2009) straipsnyje vertybės kaip valdymo įrankis teigia, kad vertybės yra mūsų vidinio pasaulio šerdis, dvasinio augimo centras – jos yra įkvėpimo šaltinis.

Gronskienė i. (2008) straipsnyje žemės ūkio organizacijų deklaruojamų vertybių modelis pabrėžė, kad vertybės yra.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 157 KB
  • 2011 m.
  • 13 puslapių (2419 žodžiai)
  • Universitetas
  • Chiokle
  • Organizacinių vertybių ugdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Organizacinių vertybių ugdymas. (2011 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizaciniu-vertybiu-ugdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 09:58
×