Organizavimas referatas


Darbo objektas –. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo metodai. Svarbiausieji organizacinės struktūros bruožai. Organizacinių principų taikymas. Veiklos grupavimas. Autoritetas ir atsakomybė.

Darbo objektas – organizavimas.

Darbo tikslas – išanalizuoti organizavimo teorinius aspektus.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti organizavimą.

Darbo metodai: mokslinės teorinės literatūros analizė.

Ją sudaro bent du žmonės.(Stoškus,Beržinskienė,2005,p.126)

Organizavimo projektas (tikslas) įgyvendinamas pagal toki reguliavimo ratą: nustatomi tikslai, planuojami pokyčiai, priimami sprendimai, projektas įgyvendinamas ir atliekama jo kontrolė. Kiekvienas organizacinis modelis turi turėti nustatytą struktūrą (skyrius ir darbo vietas, jų sąveiką, pavaldumą) ir darbo eigą (atliekamų darbų eilę).

● Sudaro sąlygas efektyviai skleisti informaciją bei duomenis, kad darbuotojai geriau dirbtų.

Klasikinis požiūris į delegavimą numato įgaliojimų perdavimą nuo aukščiausiojo iki žemiausiojo organizacijos lygio. Teigiama, kad įgaliojimai deleguojami konkrečiai pareigybei, o ne ją užimančiam žmogui. Toks požiūris yra pernelyg supaprastintas. Nors įgaliojimų apimtis ir priklauso nuo einamų pareigų, bet nereikia pamiršti, kad jais naudojasi konkretūs žmonės. Todėl kolektyviniame valdyme atsižvelgiama į Č. Bernardo suformuluotą įgaliojimų priėmimo koncepciją. Jeigu pavaldinys nepriima įgaliojimų iš vadovo, įgaliojimų delegavimas neįvyksta.

Taigi nors organizacinė struktūra ir sąlygoja praktinį įgaliojimų delegavimą, tačiau, kaip rodo Č. Bernardo įgaliojimų priėmimo koncepcija, delegavimo sėkmė gerokai priklauso dar ir nuo kitų aplinkybių:

Vadovo, deleguojančio dalį savo teisių ir pareigų;

Klaidingas įsitikinimas: ,,Aš tai padarysiu geriau“. Tačiau, kai vadovas atlieka užduotis, su kuriomis sėkmingai susidorotų ir pavaldiniai, jis praranda laiką, kurį galėtų skirti savo tiesioginėms pareigoms atlikti. Be to, jeigu vadovas nesuteiks pavaldiniams galimybės atlikti naujų, daugiau veiksmų laisvės reikalaujančių užduočių, jis kartu atims iš jų progą kelti kvalifikaciją, ugdyti sugebėjimus, įgyti didesnės patirties.

Nesugebėjimas vadovauti. Kai kurie vadovai taip pasineria į kasdieninį, rutininį darbą, kad nesugeba įvertinti platesnių įgaliojimų suteikimo pavaldiniams naudos.

Nepasitikėjimas pavaldiniais. Abipusis pasitikėjimas yra viena svarbiausių efektyvaus delegavimo, o iš esmės – ir viso valdymo sąlygų. Tačiau dažniausiai būtent to vadovų ir pavaldinių santykiuose pasigendama.

Rizikos baimė. Deleguodamas pavaldiniams platesnius įgaliojimus, vadovas vis tiek lieka atsakingas už galutinius organizacijos darbo rezultatus. Todėl jis gali jausti baimę, kad už pavaldinių klaidas reikės atsakyti jam pačiam.

Aiškios kontrolės sistemos nebuvimas. Vadovai dažnai baiminasi, kad, suteikdami daugiau teisių pavaldiniams, jie gali prarasti kontrolę ir nesugebėti užbėgti už akių atsirandančioms problemoms.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2195 žodžiai)
  • Brigita
  • Organizavimas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Organizavimas referatas. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizavimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:38
×