Organizmo adaptacija


Organizmų prisitaikymas prie aplinkos. Organizmu prisitaikymas prie aplinkos skaidres. Organizmu adaptacija. Sklaidomoji spalva. Gyvūnų prisitaikymas prie aplinkos. Organizmų prisitaikymas. Organizmo prisitaikymas prie aplinkos. Adaptacijos kursinis. Boruzes prisitaikymas. Organizmų maskuotė.

Kas yra adaptacija? Kovoje dėl būvio įgytos adaptacijos. Sprukimas į saugią vietą. Mimikrija. Slepiamosios spalvos maskuotė. Sklaidomosios spalvos maskuotė. Įspėjamosios spalvos. Autotomija. Dykumų organizmų prisitaikymas prie karščio ir sausros. Organizmų prisitaikymas prie šalto klimato. Adaptacijos išnykimas. Informacijos šaltiniai.

Adaptacija – organizmo ir jo organų formos, sandaros bei funkcijos prisitaikymas prie aplinkos.

Vyksta nuolatinė kova dėl teritorijos, maisto išteklių. Dėl gamtinės atrankos gyvi organizmai geba įvairiausiais būdais prisitaikyti prie aplinkos, kad galėtų išlikti nuožmioje kovoje dėl būvio.

Įspėjamosios spalvos – tai paprastai labai ryškios ir aiškiai išsiskiriančios iš aplinkos spalvos. Tokias spalvas dažniausiai turi geliantys, savigynai naudojantys nuodingas chemines medžiagas organizmai. Pvz. Mirtalapė karpažolė, boružė, vapsva ir kt.

  • MS PowerPoint 249 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių
  • Rugile
  • Organizmo adaptacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Organizmo adaptacija. (2012 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizmo-adaptacija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 07:02
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo