Organizmų gyvybinės funkcijos konspektas


Slieko funkcija. Slieko gyvybinės funkcijos. Kaip sliekai salina vandeni. Sliekai salina vandeni pro. Kaip salina sliekas?. Salinamoji angele.

Organizmų gyvybinės funkcijos. Kintamumas ir paveldimumas.

1.primityvūs vandens organizmai kaip vienaląsčiai pirmuonys vandens perteklių su jame istirpusiomis nereikalingomis medžiagomis šalina pulsuojančiomis vakuolėmis. Žieduotosios kirmėlės, kaip pavyzdžiui, sliekas, kurių kūnas nariuotas, kiekviename narelyje turi po pora šalinamųjų vamzdelių, vadinamų nefridijomis. Nefridiją sudaro skysčio pripildytas vamzdelis, į kūno ertmę atsiverentis blakstienota angele, o į išorinę – šalinamąja angele. Virpėdamos blakstienėlės varo skystį iš kūno ertmės į nefridiją, kurioje į kapiliarais tekantį kraują įsiurbiamos reikalingos medžiagos. Nefridijoje susidaro šlapimas, susidedantis iš vandens ir jame ištirpusių druskų bei medžiagų apykaitos atliekų. Stuburinių šalinimo organai – inkstai kartu su jų ištekamaisiais latakais – šlapimtakiais, atsiveriančiais į šlapimo pūslę, kurioje kaupiasi iš inkstu atitekėjęs šlapimas, vėliau pašalinamas pro šlaplę. Žuvų ir žinduolių šlaplė atsiveria į išorę, o varliagyvių, roplių ir paukščių – į kloaką. Dauguma paukščių šlapimo pūslės neturi. Taip jiems lengviau skraidyti.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (1492 žodžiai)
  • Greta
  • Organizmų gyvybinės funkcijos konspektas
    10 - 4 balsai (-ų)
Organizmų gyvybinės funkcijos konspektas. (2013 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizmu-gyvybines-funkcijos-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:47
×