Organizmų imuninėje sistemoje dalyvaujančios ląstelės


Įvadas. Teorinė dalis. Leukocitai. Putliosios ląstelės. Neutrofilai. Eozinofilai. Bazoflai. Limfocitai. Monocitai. Literatūra. Priedas. Paveikslėlis 1 Pagrindiniai kūno gynybos sistemos elementai. Paveikslėlis 2 Leukocitų gynybinis procesas. Paveikslėlis 3 Putliųjų ląstelių atsakas į alergeną. Paveikslėlis 4 Putliųjų ląstelių fiziologinės funkcijos imuninei sistemai. Paveikslėlis 5 Neutrofilų fagocitozės procesas. Paveikslėlis 6 Eozinofilo sandara. Paveikslėlis 7 Eozinofilų funkcijos imuninėje sistemoje. Paveikslėlis 8 Bazofilų funkcijos. Paveikslėlis 9 Slopinančios Breg ląstelių funkcijos. Schema 1 Leukocitų skirstymas pagal citoplazmos grūdėtumą.

Įgimtas imunitetas susideda iš tokių veiksnių kaip kompleksiniai baltymai, įvairios ląstelinės dalelės įskaitant granuliocitus (bazofilai, eozinofilai ir neutrofilai), putliosios ląstelės, makrofagai, dendritinės ląstelės ir natūralios žudikės. Prisitaikant imuninis atsakas yra lėtesnis, bet pasireiškia padidėjusiu antigeno specifiškumu ir atmintimi. Jis susideda iš B-limfocitų ir T-limfocitų.(Paveikslėlis 1 Pagrindiniai kūno gynybos sistemos elementai). Šios ląstelės labai svarbios palaikant natūralią organizmo pusiausvyrą kovoje su imuniteto rizikos veiksniais. Taip pat organizmo imuninės sistemos apsaugai reikšmingi ir kraujo plokštelės- trombocitai, kurie padeda užtraukti žaizdas ir užkirsti kelią į organizmą plūstantiems patogeniniams mikroorganizmams.

Tikslas: Šio darbo tikslas – atskleisti kokios yra pagrindinės ir svarbiausios organizmų imuninėje sistemoje dalyvaujančios ląstelės ir jų vaidmuo.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 554 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (2434 žodžiai)
  • Kolegija
  • Roberta
  • Organizmų imuninėje sistemoje dalyvaujančios ląstelės
    10 - 2 balsai (-ų)
Organizmų imuninėje sistemoje dalyvaujančios ląstelės. (2014 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizmu-imunineje-sistemoje-dalyvaujancios-lasteles.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:14
×