Organizmų įvairovės išsaugojimo svarba skaidrės


Organizmų įvairovės išsaugojimo svarba. Įvairiais gyvybės raidos laikotarpiais egzistavo prie sąlygų prisitaikiusių rūšių įvairovė. Visoms rūšims. Dabartiniai duomenys rodo. Taikant tobulesnius, šiuolaikiškus gamtos tyrimo metodus. Archeologinių kasinėjimų duomenimis. Priešingai nei Žemės istorijoje buvusius masinius rūšių išnykimus. 2007 metų. Kiekviena šiandieną egzistuojanti rūšis užima tam tikrą vietą gamtos sistemoje.


Visoms rūšims, tiek egzistuojančioms, tiek išnykusioms, bendra tai, kad visi jų organizmai yra priklausomi ne tik nuo gyvosios gamtos sąlygų, bet ir susaistyti priklausomybės saitais su kitų rūšių organizmais, pvz.: vienos rūšies išnykimas gali būti kitos rūšies išmirimo priežastis. Nusistovėjusių tarpusavio santykių pakitimas išderina gyvybės sistemas ir sukelia grėsmę tolesnei jų egzistencijai. Rūšių naikinimo problema ypač aktuali dabar, kai tenkinant nuolatos didėjančius žmonijos poreikius organizmai naikinami ne tik tiesiogiai, bet ir keičiant ar sunaikinant jų aplinką.

Taikant tobulesnius, šiuolaikiškus gamtos tyrimo metodus, vis daugiau sukaupiama vertingų duomenų apie organizmų sandarą, jų gaminamas medžiagas, poveikį aplinkai. Pagrindiniai skaidytojai gamtoje- mikroorganizmai, tampa vis svarbesni ir žmonių gyvenime. Jie plačiai naudojami mums reikalingoms įvairioms medžiagoms gaminti, biologiniams teršalams valyti ir kt. Didesni organizmai yra svarbūs kaip maisto, vaistų, aprangos ir kitų medžiagų tiekėjai. Biotechnologijoje jie yra unikalių, mus reikalingų medžiagų, genų donorai. Išnykus rūšiai, visa tai prarandame.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5180 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (479 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Austeja
  • Organizmų įvairovės išsaugojimo svarba skaidrės
    10 - 7 balsai (-ų)
Organizmų įvairovės išsaugojimo svarba skaidrės. (2016 m. Liepos 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizmu-ivairoves-issaugojimo-svarba-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 10:33
×