Organizmų reakcija į aplinką


Augalu reakcija i aplinka. Organizmų prisitaikymas prie aplinkos. Gyvunu reakcija i aplinkos dirgiklius. Organizmai ir aplinka. Augalu prisitaikymas prie aplinkos. Gyvunu reakcija i aplinka. Organizmai ir aplinka skaidres. Organizmų prisitaikymas prie gyvenamosios aplinkos. Organizmu reakcija i aplinka skaidres. Gyvu organizmu prisitaikymas prie aplinkos.

Organizmų reakcija į aplinkos dirgiklius – tai jų prisitaikymas. Kadangi jie geba prisitaikyti, organizmai gyvena ilgiau ir kartu didesnės rūšies išlikimo galimybės. Augalų prisitaikymas. Gyvūnų nervinė sistema. Nervų sistemos. Refleksai. Rega, klausa, pusiausvyros jutimas,lytėjimas, skonis, uoslė.

Augalo augimas reaguojant į išorinį dirgiklį vadinamas tropizmu. Fototropizmas – reakcija į šviesą, geotropizmas - į Žemės trauką, tigmotropizmas – į prisilietimą.

Gyvūnų nervinė sistema apdoroja gautus duomenis ir koordinuoja griaučių bei raumenų darbą, t.y gyvūno judėjimą. Nervų sistemos dėka gyvūnas gali reaguoti į aplinką.

Labai paprastos sandaros gyvūnai nervų sistemos neturi, pvz: pintys. Duobagyvių nervų sistema yra tinklinė. Ją sudaro tarpusavyje susijungę neuronai. Plokščiosios kirmelės turi kamieninę nervų sistemą. Žieduotųjų kirmelių, nariuotakojų ir minkštakūnių nervų sistema vadinama mazgine. Ją sudaro smegenys – labai stambūs nerviniai mazgai priekinėje kūno dalyje ir storas pilvinis kamienas su ganglijais kiekviename segmente. Stuburinių gyvūnų nervų sistema yra vamzdelinė. Yra skirstoma į centrinę ir periferinę. Centrinė nervų sistema sudaryta iš galvos ir nugaros smegenų. Periferinę nervų sistemą sudaro nervai, jungiantys galvos ir nugaros smegenis su kitomis kūno dalimis.

  • MS PowerPoint 873 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (415 žodžiai)
  • Gabriele
  • Organizmų reakcija į aplinką
    8 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Organizmų reakcija į aplinką. (2011 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/organizmu-reakcija-i-aplinka.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:50
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo