Orientas lietuvių literatūroje Samsara


Alkanų dvasių pasaulis. Gyvulių pasaulis. Pusdievių ir dievų būvis.


Samsara – žodis pripildytas kančios ir skausmo. Visa šio žodžio duotybė yra nulemta karmos. Karma aprėpia viską ką jūs valingai darote, sakote ar galvojate. Kiekvienas jūsų veiksmas turi atoveiksmį. Kiekvienas atoveiksmis turi moralines pasekmes, kurios yra vadinamos vipaka. Vipaka – jūsų veiksmų vaisius. Karmos išauktos pasekmės gali nutikti šiame arba kitama gyvenime.

Dauguma budistų tiki atgimimu. Iš tiesų atgimimas nieko nesiskiria nuo induistų tikėjimo į reikarnaciją. Reikarnacija – persikėlimas iš senojo mirusiojo kūno į naujai gimstantį kūną. Atgimimas – karmos transmisija. Buda tai sulygino su liepsnos uždegimu kitoje žvakėje.

Samsara – sanskritoje kalba reiškia „egzistencijos ratą“ – gimimo,gyvenimo, mirties ir atgimimo ratas. Ratas vienas gyvybingiausių ir universaliausių simbolių mūsų kultūroje. Viskas mūsų visatoje vyksta ratu. Mirtis keičia gyvenimą, gyvenimas keičia mirtį ir vėl atvirkščiai. Buda moko, kad joks žmogus neturi individualios sielos. Individualio egzistencijos ar ego suvokimas yra tik iliuzija. Kitais žodžiais tariant,vienas veiksmas iššaukia kitą. Naujai atgimęs individas nėra tas pats, kuris buvo praeitame gyvenime, tai tik jausmų sąjunga, dabarties momentai ir perduota karma.

Tikėjimas nesibaigiančia žemiškųjų gyvenimų serija, į kurią yra įtraukti visi žmonės, arba samsara, jau anksčiau asocijavosi su karmos doktrina iki-Budistinėje Indijoje.

  • Filologija Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (909 žodžiai)
  • Rimgaile
  • Orientas lietuvių literatūroje Samsara
    10 - 9 balsai (-ų)
Orientas lietuvių literatūroje Samsara. (2016 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/orientas-lietuviu-literaturoje-samsara.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:39
×