Originalų, diapozityvų ir negatyvų optinio tankio matavimas


Optinis tankis. Optinio tankio medziagos. Difuzinio atspindzio fotoelementas. Optinis tankis kuo matuojamas. Optinio tankio apibrėžimas. Kas yra optinis tankis. Matavimas optiniu tankiu. Ar skiriasi medziagos tankis ir jos optinis tankis. Laboratoriniai difuzinio atspindžio matavimai. Optinis tankis?.

Originalų, diapozityvų ir negatyvų optinio tankio matavimas. Susipažinti su optinio tankio atspindžio ir praeinančioje šviesoje matavimo prietaisais ir išmokti matuoti optinius tankius. Išmatuoti originalų, pozityvių ir negatyvių fotoformų optinius tankius tankius ir įvertinti jų kokybę. Aprašymas. Darbo eiga. Rezultatai. Išvada. Literatūra.

Susipažinti su optinio tankio atspindžio ir praeinančioje šviesoje matavimo prietaisais ir išmokti matuoti optinius tankius.

Išmatuoti originaloptinis tankis yra dydis, charakterizuojantis atspaudo, diapozityvo ar negatyvo šviesos sugertį. Optinis tankis išreiškiamas dešimtainiu logaritmu dydžio, la – optinis tankis; t – šviesos pralaidumo koeficientas, lygus daliai šviesos srauto, praėjusio per diapozityvą; r – šviesos atspindžio koeficientas, lygus daliai šviesos srauto, atspindėto nuo atspaudo paviršiaus.

Optinis tankis gali būti spektrinis ( t arba r matuojami esant vienam šviesos bangos ilgiui), integrinis (t arba r matuojami naudojant visą šviesos šaltinio šviesos srautą), zoninis (t arba r matuojami iš viso šviesos srauto išskiriant tam tikrą jo dalį šviesos filtru), arba efektyvusis (t matuojamas įskaitant spektrinį jautrio pasiskirstymą, tos medžiagos, ant kurios kopijuojamas diapozityvas). Praeinančioje šviesoje optinis tankis gali būti reguliarusis (matuojant t šviesos spinduliai yra lygiagretūs ir krinta statmenai paviršiui, o įskaitomi tik spinduliai, nepakeitę krypties) arba difuzinis ( matuojant t įskaitomas visas praėjęs šviesos srautas).

Originalai gali būti štrichiniai arba toniniai, vienspalviai arba daugiaspalviai, atlikti ant popieriaus ar kitos neskaidrios medžiagos arba ant skaidraus pagrindo.

Optiniai tankiai yra matuojami densitometrais. Matuojant praeinančioje šviesoje (1 pav. ) nuo šviesos šaltinio eina du šviesos pluoštai: matuojamasis (per optinį pleištą 5, diafragmą ir matuojamąjį objektą 3) ir lyginamasis (perkompensacinius pleištus 7,8). Šviesos pluoštai patenka į du fotoelementus ir9, sujungtus priešpriešiais. Jei fotoelementų apšvieta vienoda, tai juose fotosrovės lygios pagal absoliučią reikšmę, tik su priešingu ženklu. Tuo atveju galvanometro rodyklė rodo. Jei matuojamojo šviesos srauto kelyje bus matuojamasis objektas 3, tai matuojančio fotoelemento apšvieta sumažės, elektros grandine tekės srovė, galvanometro rodyklė pajudės ir rodys tam tikrą skaičių – optin1 - galvanometras, - matuojantis fotoelementas, - matuojamas pozityvas, negatyvas ar kita skaidri plėvelė, - diafragma, - optinis pleištas, - šviesos šaltinis, 7, - kompensaciniai pleištai, - kompensacinis fotoelementas.

Atspindžio densitometro schema pavaizduota pav. , šviesos šaltinis yra lempa 9, kurios spalvinė temperatūra 2518°k. Šviesos srautą suskaido į impulsus mechaninis moduliatrius 8, kurį suka elektros varikliukas.

  • Microsoft Word 88 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (686 žodžiai)
  • Eimantas
  • Originalų, diapozityvų ir negatyvų optinio tankio matavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Originalų, diapozityvų ir negatyvų optinio tankio matavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/originalu-diapozityvu-ir-negatyvu-optinio-tankio-matavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 11:30
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo