Orlaivio sparno konstrukcijos elementų projektavimas ir statinio stiprumo skaičiavimas


Darbo tikslas. Darbo užduotis. Pradinės sąlygos. Orlaivio detalus aprašymas. Orlaivio masinių ir geometrinių parametrų parinkimas. Sparno geometrijos parinkimas. Keliamosios jėgos, slėgio centro vietos kitimą sparno ilgyje pagal programą XFLRSparno masių pasiskirstymas sparno ilgyje. Lenkimo momento ir skersinė jėgos pasiskirstymas sparno ilgyje. Sparno sujungimo su liemeniu jėginės schemos parinkimas. Lonžerono matmenų skaičiavimas. Sparno stiprumo skaičiavimas sukimui skaičiuotiname pjūvyje. Patikrinamieji sparno apsiuvos ir lonžerono sienutės skaičiavimai stiprumui ir pastovumo praradimo atveju. Sparno svorio ir jo elementų skaičiavimas. Išvados. Brėžiniai.


2.2. Orlaivio masinių ir geometrinių parametrų parinkimas, reikalingų sparno projektavimo darbams.

2.3. Sparno geometrijos parinkimas (stygų kitimas sparno ilgyje, profilio kitimas sparno ilgyje).

2.4. Skrydžio greičio, maksimalių eksploatacinių perkrovų ir atsargos koeficiento parinkimas pagal orlaivio tipą ir sertifikavimo normų reikalavimus.

2.5. Paskaičiuoti

2.7. Paskaičiuoti lenkimo momento ir skersinė jėgos pasiskirstymą sparno ilgyje.

2.8. Sparno sujungimo su liemeniu jėginės schemos parinkimas, nubraižyti 3D modelį projektavimo programos pagalba.

2.9. Sparno jėginės schemos ir geometrinių parametrų parinkimas skaičiuotiname pjūvyje.

2.16. Pagal skaičiavimo rezultatus nubraižyti sparno konstrukciją pjūvyje, parodant pagrindinius jėginius elementus ir jų sujungimą.

Projektuosiu orlaivio tipo - CS-VLA (very light aircraft) sparną. Pasirinkau lėktuvą Diamond DA 20 – C1, kaip savo projekto prototipą.

Diamond DA-20 yra lengvas, žemasparnis, dvivietis lėktuvas su T formos uodega ir vienu Teledyne Continental IO-240 B varikliu, kurio galia 93kW. Maksimali lėktuvo kilimo masė – 750kg, sparno plotas – 11,6m2, sparno mostas – 10,8m, ilgis – 7,24m. Išviso šio modelio versijų pagaminta virš 1000. Lėktuvas buvo sukurtas 1990m. Austrijos lėktuvų gamintojo Diamond Aircraft Industries. Dažniausiai šis modelis naudojamas kaip mokomasis lėktuvas, pilotų mokyklose dėl savo ekonomiškumo, lengvo valdymo ir nesudėtingos eksplotacijos bei remonto. Jį pripažino ir kariuomenė, kuri taip pat jį naudoja, kaip mokomąją priemonę. Šis modelis eilę metų išlieka populiarus ir tarp pavienių pilotų.

  • Microsoft Word 1344 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1348 žodžiai)
  • Universitetas
  • Antanas
  • Orlaivio sparno konstrukcijos elementų projektavimas ir statinio stiprumo skaičiavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Orlaivio sparno konstrukcijos elementų projektavimas ir statinio stiprumo skaičiavimas . (2019 m. Balandžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/orlaivio-sparno-konstrukcijos-elementu-projektavimas-ir-statinio-stiprumo-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 29 d. 22:07
×
108 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo