Orlaivių elektroninės ir elektrinės sistemos


Įvadas. Teorija. Arduino Uno – tai mikrovaldiklio plokšte paremta. Arduino Uno turi daug infrastruktūrų skirtu komunikacijai. ADXL345 techniniai duomenys. Analoginis temperatūros jutiklis. LM35DZ techniniai duomenys. Praktine dalis. Išvados. Literatūra.


Tobulėjant technologijoms vis daugėja galimybių beveik kiekvienam truputi nusimanančiam apie elektronika pasigaminti koki nors įrenginį savoms reikmėms. Esant supaprastintam nauju prietaisu naudojimuisi tai darosi vis lengviau. Kaip tai matoma populiarėjant RC lėktuvėliu ar kitokiu be piločių skraidančiu įrenginių. Tai dabar yra labai paprasta visas dalis galima nusipirkti iš RC hobio parduotuvių ir lengvai susikonstruoti savo lėktuvėlį. Tačiau, kad ji pasidaryti kuo stabilesni ir naudingesni reiktu jau nusimanyti kaip patobulinti savo lėktuvėli. Nes dėl tam tikru korpuso netikslumu ir ne vietoje primontavus variklius gali atsirasti nepageidaujamos vibracijos ar bereikalingas variklio kaitimas dėl prasto aušinimo. Kad tai pamatuoti reiktu papildomų įrenginių kurie kainuoja pakankamai nemažai, tačiau esant dabartinėms technologijoms vibracijos, temperatūros ar variklio sūkių matuokli yra pakankamai nesunku pasidaryti. Ir jo tikslumas butu pakankamas, kad išmatuoti ir pagerinti savo lėktuvėli. Esant labai įvairiam arduino atvirų kodu pasirinkimui tai tampa dar paprasčiau. Taigi šiuo kursinio projekto metu bandysime sukonstruoti savo temperatūros, vibracijų ir variklio sūkiu matuokli.

I2C (angl.- Inter-integrated Circuit) - tai skaitmeninis komunikacijos būdas, skirtas komunikuoti tarp kelių žemesnės pakopos įrenginių (angl. slave). su pagrindinių valdymo įrenginiu (angl. master). Kaip periferinė sąsaja (angl. Serial Peripheral Interface (SPI) ), tačiau ji skirta trupo nuotolio komunikacijoms su vienu prietaisu. Šiam komunikacijos būdui reikalingi tik du signalu laidai duomenų keitimuisi. Duomenų perdavimui naudojamas du signalai. Tai butu SDA – duomenų perdavimui ir SCL „clock“ signalui.

Arduino Uno – tai mikrovaldiklio plokšte paremta ATmega328. Ji turi 14 skaitmeninių įėjimų/išėjimų (kur šeši iš jų gali siusti PWM signalą). Tai pat arduino turi 6 analoginius įėjimus, 16 MHz keramikini rezonatorių, USB jungtį, maitinimo jungtį. Ji turi visko ko reikia kad mikrovaldikliui.

  • Microsoft Word 519 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1653 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ai
  • Orlaivių elektroninės ir elektrinės sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Orlaivių elektroninės ir elektrinės sistemos . (2017 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/orlaiviu-elektronines-ir-elektrines-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 21:06
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo