Orlen organizacijos aplinkos analizė


Specialiosios interesų grupės. Vartotojų gynėjai. Profesinės sąjungos. Finansų institucijos. Socialinė aplinka. Ekonominė aplinka. Netiesioginio poveikio išorės veiksniai. Politinė teisinė aplinka. Gamtinė ekologinė aplinka. Technologinė aplinka. Kultūrinė aplinka.

Tiekėjai : Rusijos nafta ,,Gunvor‘‘ ; PKN Orlen; Būtingės terminalas. Tiekėjai gali daryti didelę įtaką verslui, kadangi žaliavos kaina sudaro apie 95 proc. Visų įmonės sąnaudų. Be to, PKN perparduodama naftos žaliavą OL, turi galimybę nusistatyti skirtumą tarp kainos ir savikainos ir taip įtakoti veiklos rezultatus, nes tada įmonė negalės pati nusistatyti kainų.

Specialiosios interesų grupės : žalieji, žmonės, kurie rūpinasi gamtos gerove. Šie žmonės daug laiko skiria gamtai ir mus supančiai aplinkai. Jie stengiasi ieškoti būdų kaip mažiau teršti aplinką, rengia įvairias šiukšlių rinkimo akcijas. Ši interesų grupė gali padaryti didelę įtaką Orlen verslui. Gamtos saugotojai dažnai protestuoja prieš esamas gyvenimo normas. Jie kaltina organizacijas gamtos teršimu ir nuodingų dujų išskirimu į orą. Tokie kaltinimai, protesto akcijos ir masiniai susibūrimai gali pakenkti pardavimui. Žmonės gali nebepirkti iš mūsų degalų ir tokiu būdu ims mažėti pelnas. Taip pat tada ir valstybė gali imti domėtis mūsų veikla ir nuosekliai mus tikrinti. O tai sukeltų papildomus nesklandumus įmonei ir jos darbui.

Vartotojų gynėjai : tai teisinės institucijos, kurios gina vartotojų teises. Pasiskundus vartotojui dėl nekokybiško kuro, įstaiga privalės atlyginti nuostolius ar kitaip susitarti su vartotoju, nes kitu atveju jis gali patraukti degalinę baudžiamosion atsakomybėn, kitaip tariant teismą, nes kitu atveju asmuo gali paviešinti atsitikusią situaciją ir tai degalinei padarys neigiamą reklamą bei praras savo nuolatinius klientus.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (1302 žodžiai)
  • Kolegija
  • Radvile
  • Orlen organizacijos aplinkos analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Orlen organizacijos aplinkos analizė. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/orlen-organizacijos-aplinkos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 04 d. 11:27
×
114 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo