Oro kokybės priežiūros sistema: raida ir norminių dokumentų analizė


Įvadas.Literatūros apžvalga. Oro kokybės priežiūros institucijų istorinė raida Panevėžio regione. Oro kokybės priežiūros institucijų veiklos ir funkcijos. Norminiai aktai oro kokybės priežiūrai. Norminiai aktai oro kokybės priežiūrai iki 1991 metų. Norminiai aktai oro kokybės priežiūrai po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje. Norminiai aktai oro kokybės priežiūrai po įstojimo į ES. Bakalauro darbo objektas ir metodika. Panevėžio RAAD ataskaitos apie atmosferos apsaugą. Panevėžio apskrities įmonės atsiskaitančios už oro taršą. Tyrimo metodika. Ataskaitose turimų duomenų analizė. Ruošiamos anketos analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Lietuvos Respublikos aplinkos oro įstatymas – tai pagrindinis teisinis aktas, kuriuo vadovaujantis nustatomos asmenų teisės į švarų orą, pareigas saugoti aplinkos orą nuo taršos, susijusios su žmonių veikla. Statant naujus objektus, kurie gali tapti aplinkos oro taršos šaltinių, ar juos rekonstruojant, turi būti parinkti geriausi prieinami gamybos būdai ir turi būti numatomos priemonės aplinkos oro taršai mažinti. Lietuvoje naudoti galima tik tokį kurą ir tokius degalus, kurie atitinka Ūkio, Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų nustatytus sudėties ir kokybės reikalavimus. Įstatymas nurodo, kad deginimo įrenginiuose galima deginti tik tą kurą, kurį nurodo įrenginio gamintojai įrenginio techniniuose ar eksploatacijos dokumentuose. Teršalai iš stacionarių taršos šaltinių gali būti išmetami į aplinkos orą tiktai tam turint leidimą ir taršos šaltinio naudotojas, kuris turi leidimą, privalo teikti ataskaitas, Aplinkos ministerijos ataskaitų teikimo nustatyta tvarka. Draudžiama deginti sausą žolę, nendrynus, ražienas bei deginti atliekas, išskyrus atvejus, kai jos deginamos tam skirtuose įrenginiuose (1).

  • Microsoft Word 8809 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (6044 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vardenis
  • Oro kokybės priežiūros sistema: raida ir norminių dokumentų analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Oro kokybės priežiūros sistema: raida ir norminių dokumentų analizė. (2014 m. Birželio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-kokybes-prieziuros-sistema-raida-ir-norminiu-dokumentu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:10
×