Oro kondicionieriai


Oro kondicionavimas referatas. Carrier oro kondicionieriai. Oro kondicionavimo principinė schemos. Oro kodencionavimo schema. Kondicionieriu literaturos apzvalga. Oro kondicionieriaus isradimas. Oro kondicionieriai paklausa. Oro kondicionieriu principine schema. Isvados apie kondicionierius. Kasetinio kondicionieriaus matmenys.

Įvadas. Kondicionieriaus istorija. Oro kondicionierių tipai. Montuojami į langą. Montuojami ant sienų split tipo ir konsoliniai lubiniai. Kasetiniai. Kanaliniai. Mobilūs oro kondicionieriai. Stoginiai oro kondicionieriai. Kondicionieriaus funkcijos. Kondicionavimas. Šaldymo režimas. Principinė kondicionieriaus su šilumos siurblio funkcija veikimo schema. Oro kondicionieriaus eksplotacijos taisyklės. Išvados. Literatūra.

Kaip šaltuoju metų laiku mums skausmingiausia tema yra būsto šildymas, taip vasarą visi iki vieno stengiamės visomis išgalėmis tą būstą atvėsinti išgalvodami pačių netikėčiausių priemonių.

Gerą savijautą lemia aplinkos temperatūra, drėgmė ir oro švara. Mokslininkai nustatė, kad blogai vėdinamų patalpų oras yra kenksmingesnis už atmosferos orą. Taip yra todėl, kad patalpoje yra daug taršos šaltinių – aerozolių, buitinių chemikalų, naminių gyvūnų išskyrų ir kt. Be to, patalpų orą teigiamai jonizuoja televizoriai, kompiuteriai, kitos buitinės technikos priemonės.

Patalpų oras tampa grynesnis bei švaresnis dažnai vėdinant. O vėdinti galima ne tik natūraliu, bet ir dirbtiniu būdu – oro kondicionieriais.

Xix amžiuje britų mokslininkas ir išradėjas michael faraday atrado, kad suslėgtas ir suskystintas amoniakas gali vėsinti orą leidžiant šiam virsti garais. 1842 m. Floridos valstijos (jav) gydytojas dr. John gorrie naudojosi kompresoriaus įranga, gaminančia ledą ir vėsinančia orą pntams skirtose patalpose. Ilgainiui jis puoselėjo viltį savoacie ledą gaminančią mašiną panaudoti patalpų temperatūrai reguliuoti. Jis netgi numatė, kad centralizuota oro kondicionavimo sistema galėtų vėsinti ištisus miestus. Nepaisant to, kad jo sukurtas kondicionieriaus prototipas buvo nesandarus ir veikdavo nesklandžiai, 1851 m. J. Gorrie buvo apdovanotas už patentuotą ledo gaminimo įrenginio išradimą. Pirmieji oro kondicionieriai buvo pritaikyti daugiau pramoniniam nei asmeniniam vartojimui. 1902 m. Pirmąjį šiuolaikinį elektrinį oro kondicionierių išrado willis haviland carrier. Įtaisas buvo sukurtas tam, kad spaustuvėje pagerintų gamybos proceso valdymą. Šis ne tik vėsino patalpas, bet ir išlaikė žemą oro drėgmės lygį. Tai padėjo išsaugoti nekintamus popieriaus matmenis bei tolygų rašalo paskirstymą. Vėliau w. H. Carrier technologija buvo taikoma darbo našumui didinti, o „carrier air conditioning company of america“ kompanija buvo įkurta tam, kad būtų patenkinta vis didėjanti kondicionierių paklausa. Laikui bėgant oro kondicionavimas tapo svarbiu žmonių poreikius tenkinančiu elementu jų namuose ir automobiliuose, dėl ko 1950 m. Dramatiškai išaugo gyvenamųjų pastatų pardavimų skaičiai.

  • Microsoft Word 129 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2044 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alina
  • Oro kondicionieriai
    10 - 1 balsai (-ų)
Oro kondicionieriai. (2012 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-kondicionieriai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:52
×