Oro mikroflora


Temos aktualumas. Tikslas. Uždaviniai. Oro mikroflora. Atmosferinio oro mikroflora. Patalpų oro mikroflora. Oro mikroflora. Stafilokokai. Stafilokokai (Staphylococcus spp. ). Staphylococcus aureus - oro mikrobinės taršos rodiklis. Streptokokai. Streptokokai (Streptococcus spp. ). Streptococcus pyogenes – oro mikrobinės taršos rodiklis. Mycobacterium tuberculosis. Neisseria meningitidis. Aspergillus gentis. Išvados. Literatūra.


Savarankiškas darbas Biomedicinos diagnostikos studijų programos valstybinis kodas 653B81002 Medicinos technologijos studijų krypties.

Vienas svarbiausių veiksnių, tiesiogiai siejamų su žmogaus sveikata – oras bei aplinka, kurioje gyvename. Ne tik dulkės, cheminės medžiagos, bet ir ore esantys mikroorganizmai, labai didele dalimi lemia mūsų sveikatą, ir gali būti viena, iš jos sutrikdymo priežasčių. Nors oras nėra palanki terpė bakterijų dauginimuisi, nes čia nėra tam palankių sąlygų, tačiau tai yra puikus būdas bakterijoms plisti. Lyginant patalpų ir aplinkos ore esančius mikroorganizmus, uždarose, nevėdintose patalpose galima aptikti iki 90proc. daugiau įvarių mikroorganizmų, negu atmosferiniame ore – visa tai priklauso nuo daugybės aplinkos mikroflorą sąlygojančių veiksnių.

Apibrėžti autochtoninės ir alochtonines oro mikrofloros sąvokas. Išskirti veiksnius, lemiančius skirtingą mikrofloros pasiskirstymą patalpų ir atmosferos ore. Trumpai aprašyti pagrindinius ore cirkuliuojančius saprofitinius ir patogeninius mikroorganizmus.

Ore galima rasti iki 100 rūšių įvairių saprofitinių mikroorganizmų, sporines puvimo bakterijas, pelėsinių grybelių sporas, mieles, pigmentą sudarančius ir nesudarančius kokus bei bakterijas, aktinomicetus (A. Pavilonis, 2003).

Aplinkoje cirkuliuojančius mikroorganizmus sąlygiškai galima susikirstyti į dvi grupes: Nuolatinė/autochtoninė mikroflora – m/o patekę į atmosferos orą iš dirvožemio, vandens ar augalų. Atsitiktinė/alochtoninė mikroflora –kurią sudaro įvairūs mikroorganizmai, patekę iš sergančių infekcinėmis ligomis žmonių ar sveikų - nešiotojų žmonių, užteršto vandens, dirvožemio.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 4883 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (1244 žodžiai)
  • Kolegija
  • Elvinas
  • Oro mikroflora
    10 - 3 balsai (-ų)
Oro mikroflora. (2016 m. Spalio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-mikroflora.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:09
×