Oro tarša ir elektros smogas


Oro tarsa skaidres. Skaidres oro tarsa. Skaidres apie oro tarsa nemokamai. Skaidres apie oro tarsa. Chemijos darbas aplinkos tersalai skaidres. Aplinkos tarša skaidres. Smogas referatas. Chemija ir aplinka skaidres. Atmosferos tarsa skaidres. Referatai nemokamai oras, jo tarša ir apsauga.

Oro tarša. Ar pavojingas elektros smogas? Iki xviii amžiaus aplinkos taršos šaltiniai buvo daugiausia nutekamieji buitiniai vandenys ir organinio kuro deginimo produktai. Išradus garo mašiną, pramonė ėmė išskirti į aplinką vis daugiau teršalų, nes reikėjo sudeginti daugiau kuro. Juodosios metalurgijos plėtra, kokso chemijos pramonė, nepaprastai sparčiai augantis transporto priemonių parkas smarkiai ėmė teršti aplinką.

Iki xviii amžiaus aplinkos taršos šaltiniai buvo daugiausia nutekamieji buitiniai vandenys ir organinio kuro deginimo produktai.

Išradus garo mašiną, pramonė ėmė išskirti į aplinką vis daugiau teršalų, nes reikėjo sudeginti daugiau kuro. Vėliau prie to prisidėjo elektrinės, chemijos pramonė, ir aplinkos tarša pasiekė naują mastą. Blogiausia yra tai, kad daugelis į natūralią aplinką išmetamų medžiagų yra tokios svetimkūnės joje, jog pati gamta nepajėgia su jomis susidoroti. Be to, žmonijos techninės galios augimas, demografinis sprogimas keliskart kiekybiškai padidino poveikį aplinka ir sutrikdė gamtinius ciklus. Dėl užteršto oro, vandens, chemikalų prisigėrusios žemės ardoma žmonių nervų sistema, blogėja sveikata, daugėja nevaisingumo atvejų bei kitų blogybių. Šitokių būdu techninė civilizacija atvedė žmoniją į globalinę ekologinę krizę. Būtent tada visu aštrumu iškilo gamtos apsaugos problema. Ją apmąstant ir sprendžiant buvo suformuluota ekologinės pareigos sąvoka, akcentuojanti biologinio aplinkos stabilumo bei ekologinio žmonių giminės saugumo užtikrinimo, antropogeninio ir technogeninio spaudimo biosferai sumažinimą. Ekologinio pobūdžio reikalavimai ėmė skverbtis į dorovę, kuri iki tol apėmė pareigas tik žmogui ir visuoenei, o kitos gyvos būtybės, negyvi daiktai, žemės gamta, kosmosas nebuvo laikomi dorovinio santykio objektasi ir neturėjo dorovinio statuso.

Vandens švarumas upėje priklauso nuo jame esančių organizmų veiklos. Kitaip sakant, tai yra biogeninis procesas. Dirva, jos derlingumas – irgi gyvosios ir negyvosios gamtos sąveikos rezultatas. Oras irgi apsivalo. Taigi išvada aiški: inžinieriams reikia kurti aplinką mažai teršiančias technologijas, gamybininkams – kruopščiai laikytis taisyklių. Šiandien žmonės paprastai žino, kad gamtą reikia saugoti, bet dažnu atveju to nedaro. Vadinasi, ekologinės priedermės yra jiems tik išoriškos, o ne perimtos, pajaustos ir tapusios savastimi.

Dabar pabrėžiama žmogaus teisė gyventi ekologiškai įvairioje aplinkoje. Šis reikalavimas įrašytas į jungtinių tautų tarptautinį paktą apie ekonomines, socialines ir kultūrines teises. Šis paktas, taip pat kiti tarptautiniai susitarimai, įpareigoja valstybes imtis visų būtinų priemonių aplinkos būklei gerinti, diegti pramoninę higieną, pažangią technologiją, kurti specialias tarnybas minėtai teisei įgyvendinti.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1252 žodžiai)
  • Oro tarša ir elektros smogas
    10 - 2 balsai (-ų)
Oro tarša ir elektros smogas. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-tarsa-ir-elektros-smogas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 07 d. 12:10
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo