Oro tarša prezentacija


Oro tarša. Taršos šaltiniai. Antropogeniniai taršos šaltiniai. Natūralūs taršos šaltiniai. Problemos. Šiltnamio efektas. Rūgštieji lietūs. Smogas. Ozono sluoksnio plonėjimas. Saulė – neišsenkantis ir ekologiškas energijos šaltinis. VĖJAS – neišsenkantis ir ekologiškas energijos šaltinis. Vanduo. Ką daryti, kad sumažėtų rūgštieji lietūs?.

Šiltnamio efektas; Rūgštūs lietūs; Smogas; Ozono sluoksnio plonėjimas.

Deginant kurą, turintį anglies (akmens anglį, naftą, dujas, medieną), ši anglis atpalaiduojama ir patenka į atmosferą anglies dvideginio pavidalu. Pasekmės: globalinis klimato atšilimas.

Esantis stratosferoje (50km. aukštyje) ozonas (03) — naudingas, nes sudaro sluoksnį, vadinamą OZONO SKYDU. Šis sluoksnis sugeria didumą kenksmingųjų ultravioletinių (UV) spindulių, todėl jie iki Žemės nebeprasiskverbia.

Saulės energijos kiekis patenkantis į žemę per metus, yra apie 15000 kartų didesnis, nei pasaulis suvartoja šį laiką. Visoje Šiaurės Europoje gaunama apie puse to energijos kiekio, kuris tenka karščiausioms planetos vietoms. Milžiniška naftos kompanija “Shel” teigia, kad po 50 metų saulė gali būti svarbiausia energijos šaltiniu. Saulė visuomet buvo ir išliks energijos šaltinis Nr.1 pasaulyje. Didžiausias žmonijos troškimas yra prisijaukinti saulės spindulius taip, kad galėtų panaudoti mašinoms varyti, pastatams apšildyti ar apšveisti vakarais.

Jo energija irgi yra labai didelė ir suka vėjo malūnų ir vėjo elektrinių sparnus; o šie — gali sukti mašinas, elektros srovę gaminančius generatorius.

Krintančio vandens energija — elektros energiją gamina hidroelektrinės. Geoterminė energija gaunama iš žemės gelmėse slūgsančios įkaitusios magmos skleidžiamos šilumos.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2407 KB
  • 2013 m.
  • 17 puslapių (574 žodžiai)
  • Vilma
  • Oro tarša prezentacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Oro tarša prezentacija. (2013 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-tarsa-prezentacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 04:18
×