Oro taršos mažinimo būdai laivuose Aplinkos sauga


Apsaugos nuo oro taršos iš laivų priemonės. Ozona ardančių medžiagų išmetino iš laivų mažinimas. Oro taršos iš laivų mažinimo metodų panaudojimo racionalumas. Mažiasieriai degalai. Skruberiai. Lng. Išvados. Literatūra.


problemų. Kadangi šie teršalai yra migruojantys ir gali išlikti ore ilgą laiką, reikia imtis apsaugos nuo šių teršalų priemonių. Pagrindiniai apribojimai yra nustatyti MARPOL 73/78 VI priede. Tačiau labai griežti reikalavimai, kurie numatomi HELCOM konvencijoje, įsigalios tik nuo 2020 metų.

Laivo taršą iš laivų reguliuoja MARPOL 73/78 VI priedas. Išskiriami du

1. Kenksmingos medžiagos, kurios gali būti išmestos iš laivo sistemų ir krovinio tankų (LOJ ir OAM);

2. Oro teršalai, kurie gali būti išmetami iš laivų energetinių įrenginių.

Šių dviejų šaltinių išskiriamų medžiagų emisiją galima valdyti tik uždraudžiant, leidžiant tik ekstremaliomis sąlygomis.

Teršalų emisija iš laivų energetinių įrenginių yra neišvengiama. Kad emisijos kiekius galima būtų sumažinti iki minimumo, turi būti taikomos įvairios techninės priemonės:

Freonai. Šios medžiagos yra naudojamos tik seniau pastatytuose laivuose. Šių medžiagų išmetimas į atmosferą yra mažinamas tik atliekant šaldymo sistemų techninę priežiūrą.

Halonai. Šios medžiagos yra naudojamos tik seniau pastatytuose laivuose. Halonus galima naudoti tik gaisro mašinų skyriuje atveju. Pasibaigus halonams, jie turi būti surenkami į specialias talpas ir atiduodami uostuose, kad būtų tinkamai utilizuoti.

Nevisiško kuro degimo produktai. Šioms medžiagoms mažinti taikomas variklio degimo proceso gerinimas, tobulinamos degimo kameros, kuro aparatūros konstrukcija, modifikuojama variklio konstrukcija, kad darbo režimas galėtų vykti alternatyviu kuru.

Azoto oksidai. Didelis dėmesys turi būti skiriamas azoto oksidų išmetimui mažinti, kadangi šis komponentas priklauso nuo degimo režimo ir sąlygų. Šių medžiagų išsiskyrimą į aplinką galima sumažinti šiais būdais:

  • Microsoft Word 352 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2784 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sergej
  • Oro taršos mažinimo būdai laivuose Aplinkos sauga
    10 - 2 balsai (-ų)
Oro taršos mažinimo būdai laivuose Aplinkos sauga. (2017 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-tarsos-mazinimo-budai-laivuose-aplinkos-sauga.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 20:05
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!