Oro transportas ir biosferos tarša


Įvadas. Oro transportas. Biosferos tarša. Aviacijos oro tarša kur kas mažesnė negu kitų transporto priemonių. Išvados. Literatūros sąrašas.

Svarbiausia problema šiuo metu, kuri jaudina visuomenę ir verčia jaustis nesaugiems yra susijusi su mūsų aplinkos blogėjimu. Visais laikais žmogus bijo gamtos, ją gerbė, puoselėjo, kitaip tariant gamta buvo jų namai. Tačiau nuo to laiko, kai atsirado industrinė visuomenė, žmogus pradėjo daryti žalingą įtaką gamtai. Žinoma, ekonominė pažanga paremta technologijomis gerina mūsų materialinę gerovę, tačiau žmogus vis labiau kišasi į biosferą – tą Žemės rutulio dalį, kurioje egzistuoja gyvybė. Kitaip tariant mūsų palengvintas gyvenimas kenkia biosferai, kuri neatlieka savaiminio išsivalymo, todėl blogėja biosferos sudedamųjų dalių kokybė.

Ši tema yra aktuali, nes nuo 1990 metų pasauliniu mastu aviacijos išskiriamų dujų kiekis padvigubėjo, todėl įvairiais būdais siekiama sustabdyti tolimesnį neigiamą progresą ir mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Taip pat įstojus į Europos Sąjungą Lietuvoje buvo visiškai liberalizuota oro transporto rinka. Liberalizavimo pasekmės aiškiausiai pasireiškė veiklos rodiklių staigiu išaugimu. Lietuvoje iš viso yra 10 licencijuotų oro vežėjų.

Darbo tikslas: Išsiaiškinti kas yra transportas ir ypatingą dėmesį skirti oro transporto rūšiai bei jo daromai įtakai biosferos taršai.

XXI amžius yra siejamas su galimybėmis rinktis įvairiose srityse. Šią taisyklę galima pritaikyti ir kalbant apie transportą. Sąvoka transportas siejama su žodžiais gabenimas iš vieno taško į kitą. Šis žodis kilęs iš lotyno kalbos trans reiškia – per, skersai, portare – nešti, gabenti. Esant įvairesnėms transporto rūšims komunikacinės galimybės padidėję. Žmonės turi galimybę rinktis, kokiu transportu jiems pasiekti reikiamą tikslą: sausumos, vandens ar oro. Tačiau kiekviena transporto rūšis turi savo pliusus ir minusus. Šioje darbo dalyje norėčiau aptarti oro transportą.

Oro transportas tai vėliausiai atsiradusi transporto rūšis, kuri gana greitai plėtojasi dėl savo teigiamos paskirties. Oro transportas dažnai išsiskiria iš kitų transportų savo greitumu, manevringumu, keleiviai bei kroviniai gali būti vežami dideliais atstumais bei nereikia tiesti kelių, kas daro šia transporto rūšį patrauklesnę. Kaip jau minėjau greitumas yra vienas iš pranašumų.

  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1908 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvinas
  • Oro transportas ir biosferos tarša
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Oro transportas ir biosferos tarša. (2015 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-transportas-ir-biosferos-tarsa.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:14
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo