Oro transporto keliai, eismo valdymas


Oro transporto keliai, eismo valdymas. Apžvalga. Istorija. Oro transporto reikšmė. Pagrindiniai Lietuvos oro uostai. Oro keliai. Pilotas. Kontrolė. Lėktuvų dispečeris. Orlaivių navigacija. Navigacijos parametrai. Orlaivių navigacijos priemonės. Skrydžio aukštis. Lėktuvų skrydžiai. Kilimo ir tūpimo takas. Kilimo tūpimo takas. Išvados.


Apžvelgsime, kada atsirado pirmasis lėktuvas, kas yra oro transportas, kokie yra pagrindiniai Lietuvos oro uostai, oro kelius, pilotų tikrinimą, kontrolę, lėktuvų dispečerius, orlaivių navigaciją, jos parametrus, skrydžių aukščius, lėktuvų prgramėlę, kilimo tūpimo takus.

Pilotas yra asmuo valdantis skraidančią transporto priemonę. Piloto profesija reikalauja nemažos atsakomybės ir atsakingumo jausmo. Niekur civilizuotame pasaulyje neatliekamas piloto priešskrydinis medicininis patikrinimas. Tikrinimų atsisakyta 1991 m. Tai – standartinė vakarietiška praktika. Daugiausia orentuojamasi ne į kontrolę, o į atsakingumą ir sąžiningumą. Buvo tokių atvejų, kai pilotai valdė lėktuvą neblaivūs.

Yra specialiai sukurtų programėlių, kurios rodo, kur kiekvienas lėktuvas yra. Kiekvienas žmogus gali pasižiūrėti ar stebėti lėktuvų skrydžius.

Ilgiausias Lietuvoje kilimo tūpimo takas yra Zokniuose, Šiaulių raj, Tarptautiniame Šiaulių oro uoste, antroje vietoje taip pat Šiaulių oro uostas, trečioje vietoje Tarptautinis Kauno oro uostas, o ketvirtoje vietoje Tarptautinis Vilniaus orouostas.

Taigi, lėktuvų tobulėjimą paskatino Pirmasis pasaulinis karas, kai lėktuvai buvo naudojami aktyviems kariniams veiksmams. Šiais laikais kiekvieną dieną ir naktį vyksta skrydžiai, žmonės skraido po pasaulį. Lėktuvai yra tvarkingi, tikrinami prieš kiekvieną skrydį ar viskas gerai, skrydį kontroliuoja oro kontrolė, dispečeriai, yra navigacija, kuri parodo, kur skristi. Piloto darbas yra labai atsakingas bei įdomus.

  • MS PowerPoint 1935 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (948 žodžiai)
  • Kolegija
  • Evelina
  • Oro transporto keliai, eismo valdymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Oro transporto keliai, eismo valdymas. (2018 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-transporto-keliai-eismo-valdymas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 19:40
×
102 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo