Oro užterštumo įtaka kvėpavimo sistemos ligoms


Įvadas. Oro užterštumo įtaka kvėpavimo sistemos ligoms. Kokie yra pagrindiniai oro taršos šaltiniai? Koks yra oro taršos poveikis kvėpavimo sistemai? Kaip aš galiu apsaugoti savo sveikatą? Specialūs veiksmai vaikams apsaugoti. Kaip aš galiu padėti mažinti oro taršą? Išvados. Literatūros sąrašas.

Vaikai, kuriems gresia didesnė oro taršos poveikio rizika: vaikai, kurių kvėpavimo sistema yra jautri, tokie kaip sergantieji alergija arba astma, taip pat vaikai, kurie gyvena netoli judraus transporto ir / arba pramoninės taršos šaltinių.

Daugiau informacijos apie oro taršos poveikį vaikų sveikatai ir raidai ieškokite PSO Europos regiono interneto svetainėje.

Kad apsaugotumėte savo vaikus nuo oro taršos poveikio, galite imtis keleto priemonių, ypač jei vaikai jau serga kvėpavimo takų ligomis:

Atkreipkite dėmesį į astmos požymius, jei ji nediagnozuota, tokius kaip dažnas kosulys, švokštimas, oro trūkumas sportuojant. Parodykite vaiką gydytojui, kai šie simptomai pasireiškia.

Jeigu jūsų vaikas jau serga kvėpavimo takų liga, stebėkite jo sveikatos būklę, kai oro taršos lygis yra didelis.

Visuomet laikykitės paskirto gydymo ir pasirūpinkite, kad vaikas nešiotųsi pirmosios pagalbos vaistą, jei tokį turi. Vaikų darželio ar mokyklos personalą informuokite, kokių veiksmų reikėtų imtis prireikus.

Kasdien tikrinkite oro kokybės prognozes. Jeigu oro taršos lygis aukštas, ribokite vaiko žaidimų lauke laiką. Laiką, kurį leisite atvirame ore, planuokite ankstyvojoje dienos pusėje, kai oro taršos lygis paprastai yra mažesnis.

Veikla lauke idealiu atveju turėtų būti atliekama kuo toliau nuo transporto ir kitų oro taršos šaltinių.

Pasistenkite susirasti namus ar mokyklą ne per arti judrios gatvės ar greitkelio.

Paprašykite savo vaiką atkreipti dėmesį į oro taršą ir paskatinkite imti tam tikrų priemonių, pvz., vengti sportuoti, kai oro kokybė yra bloga. Taip pat galite pakalbėti su mokykla ir paprašyti jūsų vaikui per oro taršos piką leisti sportuoti viduje, o ne lauke.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (2414 žodžiai)
  • Indre
  • Oro užterštumo įtaka kvėpavimo sistemos ligoms
    10 - 3 balsai (-ų)
Oro užterštumo įtaka kvėpavimo sistemos ligoms. (2014 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/oro-uzterstumo-itaka-kvepavimo-sistemos-ligoms.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 01:22
×