Ortofotografinės nuotraukos sudarymas ir skaitmeninis fotogrametrinis vietovės fragmento kartografavimas


Geodezijos kursinis darbas. Įvadas. Pagal individualias duotas aerofotonuotraukas –vieno steriomodelio duomenis sudaryti ortofotografinę nuotrauką. Atlikti aerofotonuotraukos orientavimą. Sukurti vietovės reljefo modelį. Generuoti ortofotografines nuotraukas. Atlikti vietovės fragmento fotografinį kartografavimą. Pasirenkame vektorizuojamosios teritorijos fragmentą ir susikuriame vektorizuojamųjų objektų specifikaciją. Atliekame pasirinktosios teritorijos vektorizavimą. Naudojantis GIS programine sistema pateikti vietovės fragmento duomenis grafiškai. Surasti internetinėje erdvėje vektorizuotosios teritorijos fragmentą – ortofotografinę nuotrauką ir žemėlapį – šiuos produktus pateikti. Išvados. Literatūra. Priedai.


Fotogrametrija tai matavimų būdas, kai prie matuojamojo objekto yra neprisiliečiama, o visi reikiami dydžai nustatomi iš fotonuotraukos. Nors matavimai vyksta netiesioginiu būdu, tačiau jo matmenys ir koordinatės yra gan tiksliai išmatuojamos. Tačiau norint atlikti šiuos matavimus reikia turėti ortofotografinį žemėlapį, kuris yra pagamintas iš fotografinių nuotraukų, kurios padarytos fotografuojant iš lėktuvo, sraigtasparnio ar oro baliono, jas apdorojant su speceliomis programomis. Žinoma, tobulėjant fotografavimo technologijoms tobulėja ir fotonuotraukų apdorojimo būdai. Taigi šio kursinio darbo tikslas yra pačiam sudaryti ortofotografinę nuotrauką ir pagal jos duomenis parengti dalies kartografinį planą. Taigi kad galėtume atlikti darbą yra duodamos dvi persidengiančios aerofotonuotraukos. Jos apdorojamos naudojantis DDPS programa. Todėl tolimesnėse dalyse yra kalbama, kaip reikia atlikti fotonuotrauku generavimą, kad gautume ortofotografinę nuotrauką.

 • Geodezija Kursiniai darbai
 • 2015 m.
 • Lietuvių
 • Sellene
 • 34 puslapiai (2556 žodžiai)
 • Universitetas
 • Geodezijos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 47479 KB
 • Ortofotografinės nuotraukos sudarymas ir skaitmeninis fotogrametrinis vietovės fragmento kartografavimas
  10 - 2 balsai (-ų)
Ortofotografinės nuotraukos sudarymas ir skaitmeninis fotogrametrinis vietovės fragmento kartografavimas. (2015 m. Gegužės 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/ortofotografines-nuotraukos-sudarymas-ir-skaitmeninis-fotogrametrinis-vietoves-fragmento-kartografavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 20:23